23 nisan Püis-İmran Okumuş koronavirüs akaryakıt prim 19 Mayıs

PÜİS’ten üyelerine koronavirüs uyarısı

PÜİS Genel Başkanı Okumuş, ülkemizde de görülmeye başlayan koronavirüs vakaları üzerine üyeleriyle, süreçle ilgili uyarılar içeren bir mesaj paylaştı.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili bir açıklama yayımladı. Söz konusu açıklamada sendika üyelerine seslenen Genel Başkan Okumuş, süreçle ilgili resmi kaynaklar dışında verilen bilgilere itibar edilmemesini istedi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir pandemi (salgın) olarak tanımlanan ve dünya çapında 170 bine yakın insanı etkileyen Covid-19’un (koronavirüs) bugüne kadar 6 bin 500’in üzerinde insanın hayatını kaybetmesine neden olduğunu hatırlatan Okumuş, “Ülkemizde de geçen hafta görüldüğü Sağlık Bakanımızca açıklanan salgınla ilgili devletimiz önemli tedbirler alırken, toplumun tüm kesimleri de elinden gelen önlemleri uyguluyor. Koronavirüs salgınının önüne geçilmesi için toplumun tüm kesimlerinin üst düzey hassasiyet göstermesi ve doğru bilgilerin yayılması kadar yanlış bilgilere de itibar edilmemesi büyük önem taşıyor” dedi.

Okumuş, dünya çapındaki verilere ulaşmak için Dünya Sağlık Örgütü’nün https://www.who.int adresli internet sitesi, ülkemizdeki son durumla ve alınan tedbirlerle ilgili bilgi sahibi olmak için de Sağlık Bakanlığı’nın https://hsgm.sağlık.gov.tr/covid19 adresli sitesinin, güvenilir bilgi kaynakları olarak öne çıktığını belirtti.

Sürece ilişkin olarak, ilgili Bakanlıklar ve kamu paydaşları ile birlikte tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Okumuş, Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs hakkında bilgilendirmek ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla hazırlanan sunumları da üyeleriyle paylaştı.

Sağlık Bakanlığı ve tıp otoritelerinin uyarılarına uyarak, bu zor günleri geride bırakacağımıza inandığını aktaran Okumuş, “Her zaman üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yapan üyelerimizin bu konuda da gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum” dedi.

İşte Sağlık Bakanlığı ve tıp otoriteleri tarafından hazırlanan, PÜİS tarafından da paylaşılan o bilgilendirici sunumlar:

Koronavirüs Riskine Karşı 14 Kural

Koronavirüs Bilgilendirme-Bakanlık

Koronavirüse Karşı Alınması Gereken Önlemler