blank

Smart Energy

Smart Energy, Solar İstanbul’da yeni nesil ürünlerini tanıttı

Smart Energy, tüm paydaşları ile güneş enerjisi sektörünü buluşturan Solar İstanbul Fuarı’nda yeni nesil panelleriyle yer aldı.

Tüm paydaşları ile güneş enerjisi sektörünü buluşturan, 11-13 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Solar İstanbul Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı ve Konferansı’nın Kurumsal Sponsoru olan Smart Energy, 180 metrekarelik standında 20 kişilik ekibi ile ziyaretçilerini ağırladı.

Smart Energy İş Geliştirme Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Borga Karagülle, Solar İstanbul 2020’ye geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi ile katıldıklarını belirterek şu bilgileri verdi:

“Smart Energy olarak 23 bin 500 metrekarelik alanda kurulu Gebze tesislerimizde, Mono/Poly, PERC, Black Silikon, Cam-Cam, Bifacial, Multi BusBar, Big Cell ve Half-Cut Cell gibi yeni jenerasyon ve son teknoloji yüksek verimli yerli güneş panellerinin üretimini gerçekleştirmeye son hızla devam ediyoruz. Bu fuarda da yeni nesil panellerimizden biri olan 400Wp Monoperc Half Cut Big Cell panelimizi ilk kez tanıttık ve yoğun ilgi ile karşılaştık. Panellerin gücü yükseldikçe BOS’taki (Balance of System) düşüş sebebi ile yatırım maliyetleri daha uygun hale geliyor. Geçtiğimiz sene 1 MW’ı yaklaşık 3 bin 600 panelle kurulumunu gerçekleştirirken, üretmekte olduğumuz yeni nesil panellerle artık 1 MW’ı yaklaşık 2 bin 875 adet panelle kurma imkanına sahibiz.”

Smart Energy’nin 10 yılı aşkın süredir yatırımcı kimliği ile de sektörüne öncülük ettiğini ve 100 MW’ı aşan yatırımları ile büyümesini sürdürdüğünü belirten Karagülle, şöyle konuştu:

“Sahip olduğumuz tecrübeyi yapımını üstlendiğimiz tüm projelere aktarırken güçlü know-how ve değer mühendisliği yaklaşımımız sayesinde yüksek kaliteli, inovatif ve güvenilir hizmetler sunuyoruz. Bugüne kadar 350’nin üzerinde projeye mühendislik hizmeti vermiş olan Smart Energy ’nin Phono Solar ile 2 bin MW’dan fazla güneş enerjisi santrali kurulum tecrübesi bulunuyor. Bu konularda bilgi ve birikimimizi de Solar İstanbul sürecinde gerek standımızda ağırladığımız misafirlerimize ve katıldığımız konferanslardaki katılımcılara aktarma imkanı bulduk. Solar İstanbul 2020 her açıdan verimli bir fuar oldu. Çok değerli görüşmeler yaptık ve önemli işbirliklerini hayata geçirdik.”