Garanti BBVA Leasing ile Elin Enerji’den iş birliği

Garanti BBVA Leasing; Türkiye’nin enerji ithalatını azaltmasına imkan sağlamak ve güneş enerjisi alanında müşterilerine özel çözümler sunmak üzere Elin Enerji ile iş birliğine imza attı. 

Garanti BBVA Leasing; Elin Enerji ile iş birliğine imza attı. Güneş enerjisi alanında yatırımcılara özel finansman desteği sağlamak amacıyla gerçekleşen bu iş birliği ile hem yatırımcıların finansmana kolay ulaşmasına hem de Türkiye’nin enerji ithalatını azaltmasına imkan sağlanması amaçlanıyor.

Söz konusu iş birliği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Elin Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Murat Karakeçili, sektörde en büyük değil en iyi olmanın önemine değinerek “Bu bağlamda kalite ve müşteri memnuniyeti birinci önceliğimizdir. Bu anlaşma ile yatırımcılar kaliteli ürünlere ekonomik finansman koşullarıyla erişebilecekler” dedi.

“ÜLKE EKONOMİMİZE DE CİDDİ KATKILAR SAĞLAYACAK”

Yatırımcılar açısından da güvenli, kazançlı bir imkân sunduklarını dile getiren Karakeçili, “Leasing sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Garanti BBVA Leasing ile bu işbirliği protokolünü imzalayarak yatırımcılar açısından da güvenli ve kazançlı yatırım imkanını bir arada yaratmış olacağız. Güneş enerjisi yatırımları ülkemizin enerji ithalatını ciddi şekilde azaltmaktadır. Bu işbirliği protokolüyle yatırımcıların finansmana ulaşmaları kolaylaşacak ve yatırımların hayata geçmesiyle ülke ekonomimize de ciddi katkılar sağlanacaktır” şeklinde konuştu.

“MÜŞTERİLERİMİZE SÜRDÜRÜLEBİLİR FİNANSMAN ÇÖZÜMLERİ SAĞLIYORUZ”

Tam 30 yıldır Türkiye’de leasing sektörünün gelişmesine katkıda bulunduklarının altını çizen Garanti BBVA Leasing Genel Müdürü Ünal Gökmen ise, “Tüm müşterilerimiz için sürdürülebilir finansman çözümleri yaratmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarına finansman sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Bu doğrultuda bugüne kadar pek çok önemli işbirliği gerçekleştirdik. Güneş enerjisi sektöründe bizim gibi uzun yıllardır hizmet veren Elin Enerji ile yaptığımız işbirliğinin sektöre önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu birleşmeyle birlikte yatırımların da yaygınlaşacağına inancımız tam. Ülke ekonomimiz için de oldukça önemli olan bu işbirliklerine önümüzdeki süreçte de imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *