Üçay Grup’ta hedef 150 bin haneyi doğal gazla buluşturmak

Türkiye’de şu ana dek yaptığı dönüşümlerle 500 bin evi doğal gazla buluşturan Üçay Grup, 5 yıllık hedefini dezavantajlı bölgelerde yer alan 150 bin evin doğal gaz dönüşümünü yapmak ve yenilenebilir enerji teknolojilerinde liderlik olarak belirledi.

Türkiye’de 500 bin evi doğal gaz ile tanıştıran mekanik ve endüstriyel mühendislik şirketlerini bünyesinde barından Üçay Grup, 24 şehirdeki 51 şubesi ile bireysel doğal gaz mühendislik sektöründe hizmet vermeyi sürdürüyor. Türkiye’nin birçok şehrinde doğal gazın yayılmasına öncülük ettiklerini ve şirketin faaliyet alanlarını genişlettiğini belirten Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, “Doğal gaz dönüşümü başta olmak üzere, elektromekanik, inşaat, yenilenebilir enerji, ısıtma ve soğutma sistemlerinde Türkiye’nin en büyük topluluklarından biriyiz. Üçay Mühendislik şirketimiz, doğal gaz dönüşümünde Türkiye’nin açık ara en çok projeye imza atan şirketidir. Bugüne kadar 500 bin evi doğal gaz ile tanıştırdık. Gelecek beş yılda da en az 150 bin haneyi doğal gaz ile buluşturmayı planlıyoruz. Bu; 500 bin evden sobanın kalkması ve Türkiye’nin hava kalitesinin artması anlamına geliyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) açıkladığı verilere göre dünya nüfusunun yüzde 91’i hava kalitesi sınırının aşıldığı yerlerde yaşıyor. Bu da beraberinde sağlık sorunlarını getiriyor. Üçay Mühendislik yaptığı her dönüşüm ile Türkiye’nin hava kalitesinin yükselmesine katkı sağlamıştır” ifadelerini kullandı.

“BU YIL HEDEFİMİZ 30 BİN EV”

Pandemi süresince insanların zorunlu olarak evlere kapandığını belirten Turan Şakacı, “Özellikle pandemi etkisiyle insanlarda ev konforu çok önemli hale geldi. Bu konforun en önemli kısmı da doğal gaz ısıtma sistemleri. Dolayısıyla sahada talepler artıyor ve biz de bu yıl hedeflerimizi daha da yükselttik. 2020 yılı sonuna kadar toplamda 30 bin haneyi doğal gazla buluşturmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“POSTMODERN TEKNİK TOPTANCILIK KAVRAMINI YARATTIK”

Grubun son yatırımı ISOMER Isıtma Soğutma Merkezi’nin sunduğu hizmetler ve bayilik sistemi ile birçok ilke imza attığını vurgulayan Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, ISOMER çatısı altında Verimli Enerji Çözümleri (VEÇ) ve Isı Pompası Global girişimleri ile sürekli Ar-Ge çalışmaları içinde olduklarını belirterek, 1400’e yakın bayi ağına sektörde örneği olmayan kapsayıcılıkta hizmet verdiklerini söyledi ve sistemi şu sözlerle anlattı:

“ISOMER Isıtma Soğutma Merkezi, çalıştığı bayilere ürün tedarik etmekle kalmayıp Teknik Hizmetler Departmanı aracılığı ile mühendislik desteği de sunmaktadır. Bununla birlikte bayilerimiz ihtiyaç duydukları eğitim, satış ve pazarlama desteği hizmetleri de ISOMER Isıtma Soğutma Merkezi’mizin profesyonel ekipleri tarafından verilmektedir. Sektörde henüz böyle bir yapı olmadığından ISOMER Isıtma Soğutma Merkezi, ‘Postmodern Teknik Toptancılık” sistemini ülkemize kazandıran ilk ve tek kuruluştur.”

“NİHAİ HEDEFİMİZ: YENİLENEBİLİR ENERJİ”

Doğal gaz ile başlayan enerji dönüşüm hikayelerinin, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla devam edeceğinin altını çizen Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı Verimli Enerji Çözümleri (VEÇ) birimindeki çalışmaların sürdürdüğünü belirterek; “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde ‘fotovoltaik güneş enerjisi sistemlerinde’ ve yenilenebilir enerji kaynakları taahhüdünde Türkiye’nin en büyük firmalarından birisi olmak istiyoruz. Yenilenebilir enerji kaynakları alanında ciddi bir oyuncu olarak ülkemizin istihdamına ve genç mühendislerimizin yetiştirilmesine de önemli katkılarda bulunacağız. Öte yandan yine gelecekte tüm evlerin ihtiyacı haline gelecek elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu konusunda da çalışmalarımız devam etmektedir. Tüm bu yenilikçi hamlelerimizle sadece bugünün değil geleceğin en iyi şirketi olarak her zaman rakiplerimizin birkaç adım önünde yer almayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *