UNITI expo, Mayıs 2022’ye ertelendi

Koronavirüs salgınının etkilerinin sürmesi nedeniyle 9-11 Şubat 2021 tarihlerinde yapılması planlanan UNITI expo’nun Mayıs 2022’ye ertelendiği duyuruldu. 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Covid-19 salgınının kaçınılmaz olarak endüstri etkinliklerinde büyük zorluklara neden olduğu, ekonomik ve sosyal hayatı etkilemeye devam ettiği kaydedildi. UNITI expo organizatörleri, virüsün gelecek yıla kadar ciddi kısıtlamalar getirmeye devam edeceğini, durum kötüleşirse etkinlikler konusunda kısa süreli yasakların da getirilebileceğini ifade ederek etkinliğin ertelendiğini açıkladı.

120’den fazla ülkeden katılımcı ve ziyaretçisiyle Avrupa’nın önde gelen perakende petrol ve oto yıkama endüstrisi fuarı olan UNITI expo, dünyanın her yerinden endüstri temsilcilerini bir araya getirip kişisel olarak görüşmeler ve toplantılar yapmalarına olanak sağlıyordu. Sosyal mesafe, seyahat kısıtlamaları ve katılımcıların sağlığı ve güvenliğine dair duyulan endişenin etkinliğin kalitesine zarar vereceği ve bu nedenle erteleme kararının alındığı belirtildi.

Erteleme kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan UNITI-Kraftstoff GmbH’nın Genel Müdürü Elmar Kuhn, “Tüm katılımcıların sağlık ve güvenliğine ve tüm bileşenleri açısından fuarın bilinen yüksek kalitesine en yüksek önceliği verdiğimiz için, UNITI expo’yu istemeyerek de olsa Mayıs 2022’ye ertelemeye karar verdik. Yapılan tüm önemli tahminler, salgının bu tarihe kadar yenileceğini ve normal ekonomik ve sosyal yaşamın tekrar mümkün olacağını göstermektedir” dedi.

Bu karar ve güvenli alternatif bir tarih seçimi ile, organizatörlerin tüm katılımcılara maksimum planlama güvenliği sunmak ve onları daha fazla riskten korumak istediği, kesin etkinlik tarihinin Eylül ayı sonundan önce ilan edileceği belirtildi.

Ayrıca, katılımcılar ve ziyaretçiler için sürekli güncellenen bilgilere  uniti-expo.com adresinden ulaşılabileceği bildirildi.