PÜİS üyelerine sigorta poliçelerinde indirim

PÜİS, ANR Sigorta ile yapılan anlaşma kapsamında sendika üyelerine sigorta poliçelerinde indirim imkanı sağlanacağını duyurdu.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), sendika üyesi akaryakıt istasyonları ve iştiraklerinin indirimli sigorta poliçe düzenletebilmeleri amacıyla sendikamız ile ANR Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. arasında 22 Şubat 2020 tarihinde bir anlaşma imzalandığını anımsatarak “Bu anlaşma ile istasyon sahiplerinin yapmaları zorunlu olan Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sigorta Poliçesinin PÜİS üyesi akaryakıt bayileri için yaklaşık yüzde 40 indirimle düzenlenmesi sağlanacak” açıklamasında bulundu. Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası’nda ise PÜİS üyelerine yüzde 3 indirim yapılacak.

Açıklamaya göre PÜİS Genişletilmiş Akaryakıt İstasyon Paket Poliçesi, yanlış yakıt hasarları için en geniş teminat ve en düşük muafiyetin yanı sıra yanlış yakıttan kaynaklı hasar gören araçlar için ikame araç hizmeti veren tek poliçe olacak. Proje ile istasyon sahiplerine en geniş teminatlı sigorta poliçelerine, en düşük sigorta primi ödeyerek risklerini güvence altına almaları sağlanacak. Ayrıca 7/24 hasar hattı kurulacak. Bayiye özel, konusunda uzman Hasar Danışmanı atanacak ve bayilere sigorta danışmanlığı hizmeti verilecek.

İndirimli sigorta ürünlerinden faydalanmak isteyen bayilerin 0312 287 77 21 numaralı telefonundan Sendika Genel Müdürü Mehtap Bakır’ı veya Genel Merkez Asistanı Yasemin Uyar’ı arayabilecekleri belirtildi.