MLB Grup Avrupa pazarında büyümeye devam ediyor

MLB Grup bünyesinde üretilen akaryakıt ve LPG dispenserleri Avrupa pazarlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıktı.

Bünyesinde bulundurduğu Mepsan, Traco, Mites, MPT ve MLB Electronics firmalarıyla 500 kişinin üzerinde istihdam sağlayan MLB Grup Avrupa pazarının ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Bu bağlamda; ülkelerin farklı lokasyonlarına gönderilmek üzere; İtalya’ya Smartline serisi LPG ve Adblue dispenserler, Yunanistan’a Cosmic serisi endüstriyel pompalar, İspanya’ya Smartline serisi LPG dispenser ve Cosmic serisi endüstriyel pompalar, Hırvatistan’a LPG, akaryakıt ve adblue ünitelerinin olduğu Combo dispenserler ve Arnavutluk’a akaryakıt, LPG ve bunların Combo versiyonlarının olduğu ürünlerin satış ve sevkiyat işlemleri gerçekleştirildi.

Mepsan, iş ortaklarını ‘Sıfır Atık Yönetmeliği’ konusunda bilgilendirdi

Mepsan Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında İstasyon ve Depolama Tesisleri için bilgilendirmede bulundu.

Mepsan müşterilerini “Sıfır Atık Yönetmeliği” kapsamında 12 Temmuz 2019 tarihinde yürürlüğe giren akaryakıt istasyonlarının süreçlerini tamamlamaları ve temel seviyede sıfır atık belgesi alma süreleri konusunda bilgilendirdi. En son tarih 31 Aralık 2020 olarak belirlendi.

“SIFIR ATIK YÖNETİM SİSTEMİNİ KURMAKLA YÜKÜMLÜLER DANIŞMANLIK HİZMETİ ALABİLİRLER”

Mepsan tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; “12 Temmuz 2019 tarihine kadar tehlikeli ve tehlikesiz atık alanlarının fiziki şartları sağlayacak şekilde hazır olması, atık kodlarının ve bertaraf/geri kazanım firmalarının belirlenmesi, sıfır atık bilgi sisteminin açılması ve ”temel seviye belge” için başvuru yapılması gerekmektedir. Sıfır atık yönetim sisteminin yaygınlaştırılması ve bu konudaki farkındalığın arttırılmasına yönelik bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlerinin yapılması, bu kapsamda düzenlenen faaliyetlere katkı ve katılım sağlaması gerekmektedir. Sıfır atık yönetim sistemini kurmakla yükümlü olanlar ile sistemi gönüllü olarak kurmak isteyenler, sıfır atık yönetim sisteminin kurulması ve geliştirilmesinin sağlanması için danışmanlık hizmeti alabilirler.”

Mepsan endüstriyel pazarda çözümlerini sunmaya devam ediyor

İnşaat sektörünün firmaları endüstriyel ihtiyaçları için MEPSAN’ı  tercih etmeye devam ediyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde on yıldan fazla bir süredir asfalt kaplama yapımları, kazı ve yama yapım işlerini karşılayan Ahmet Demirel İnşaat, İstanbul lokasyonlarındaki akaryakıt ihtiyaçlarını karşılamak için MEPSAN’ın endüstriyel tip taşınabilir akaryakıt istasyonu MEPTANK’ı seçti. Ayrıca ; Hafriyat, madencilik, inşaat, yol yapım, altyapı gibi faaliyetle çalışan Karakaya Hafriyat İnşaat firmasına, Eskişehir lokasyonunda kullanılmak üzere, MEPMOBİL temin, montaj ve kurulumları tamamlanarak, ürünlerle ilgili gerekli eğitimler verildi.

Mepsan, kurumlara Mepsan ürünlerini tercih ettikleri için teşekkür ederek ,sistemlerin hayırlı olmasını diledi.