blank

blank

GABDER’den Gaziantep’in ağaçlandırılmasına destek

Gaziantep Akaryakıt Bayileri Derneği (GABDER), “Yeşil Şehirler, Huzurlu Nesiller” projesi kapsamında Gaziantep’te belirlenen 14 alanın 3’ünü ağaçlandıracak. Bu doğrultuda 310 çam fidanı bugün toprakla buluşturuldu.

“Yeşil Şehirler, Huzurlu Nesiller” sloganıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği tarafından il genelinde başlatılan Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü yılında 27 milyon fidan hedefi için çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Oğuzeli’nde bulunan Hitit Kültür Kapısı’nda fidan dikimi gerçekleşti. Törene Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Derya Bakbak ve Gaziantep Akaryakıt Bayileri Derneği (GABDER) Başkanı Ali Özcan Akcan katıldı. Törende Büyükşehir Belediyesi olarak yeni bir karar alındığını belirten Başkan Fatma Şahin, merkezde 14 bölge belirlendiğini ve daha büyük ağaçlarla çalışmaya başlanacağını belirtti.

3 ALAN GABDER TARAFINDAN AĞAÇLANDIRILACAK

27 milyon fidan hedefi için şehrin dört bir yanının ağaçlandırılması hedeflenirken, belirlenen 14 alanın 3’ü GABDER tarafından yeşillendirilecek. Program sonunda çalışma için Başkan Fatma Şahin ve GABDER Başkanı Ali Özcan Akcan arasında iş birliği protokolü imzalandı.

AKCAN: İNSANLIĞIN ENERJİSİ OLAN ÇEVRE VE ORMAN BİZİM İÇİN ÖNCELİKLİ BİR KONU

Gaziantep Akaryakıt Bayileri Derneği (GABDER) Başkanı Ali Özcan Akcan, projeye destek verdikleri için guru duyduklarını aktararak, “Biz enerji sektörünü temsil ediyoruz ama insanlığın enerjisi olan çevre ve orman bizim için öncelikli bir konu. Bugün ve bundan sonra da orman ve çevreye olan sosyal sorumluluk projelerinde bulunacağız. Burada yaptığımız tören Hatay’da yaşanan olayla birlikte önemli ve değerli bir hal aldı. Diğer illerde de bu proje örnek alınır” diye konuştu.

blank