Yenilenebilir

Zorlu Enerji TKYD üyesi oldu

AA

Zorlu Enerji, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’ne (TKYD) üye oldu.

TKYD’den yapılan açıklamaya göre,  yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde ekonomiye kazandıran Zorlu Enerji, TKYD’ye üye oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, 15 yıldır faaliyetlerini Türkiye’de kurumsal yönetim kültürünün oturması ve işletmelerin bu kavramı odağına alması hedefiyle faaliyet gösterdiklerini kaydetti.

Dernek olarak Türkiye’de daha sağlam adımlar atabilen, geleceğini kurgulayıp yönetebilen kurumsal yapıların oluşabilmesi amacıyla çalıştıklarını vurgulayan Pandır, kurumsal yönetimin, gelecekte de var olabilmenin, başarının ve rekabet edebilirliğin en doğru yolu olduğunu vurguladı.

Pandır, kurumsal yönetim yapılarının sağlam temellere oturmasının, sadece bu kavramı benimsemiş ve uygulayan şirketlere değil, tüm ülkeye kazandıracağının bilinciyle hareket ettiklerini, bu bilinç doğrultusunda önceliklerinden birinin de derneğe yeni üyeler kazandırmak olduğunu bildirdi.

Pandır, şunları kaydetti:

“Biliyoruz ki aramıza yeni katılan her bir şirketle ülkemizin kurumsal yönetim tarihine bir tuğla daha koyuyor olmak, yarın çok daha güçlü olabilmek ve olası krizlere çok daha dayanıklı bir yapıya kavuşabilmek demek. Şimdi artık Fibabanka, Zorlu Enerji ve Mavi’nin de katılımıyla derneğimiz, ülkemizde kurumsal yönetim anlayışının yaygınlaşması adına çok daha sağlam adımlarla yol almaya devam edecek.”

AABir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir