Yenilenebilir

YK ENERJİ, Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı

AA

YK ENERJİ, KalDer tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne dâhil oldu.

Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim Ve Ticaret A.Ş. (YK ENERJİ), Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’nin (UKH) parçası oldu. Ulusal kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi ve toplam kalite yönetimi ile mükemmellik modeli uygulamalarının yaygınlaştırılmasının ilk adımı olarak görülen Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi, YK ENERJİ Yönetim Kurulu Üyeleri Serhat Dinç, Şenol Yalçınkaya, Mehmet Atasü, Birol Ergüven ve KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı tarafından, düzenlenen törende imzalandı.

İmza töreninde konuşan YK ENERJİ Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Dinç, Elektrik üretim sektöründe paydaş memnuniyeti sağlayarak kesintisiz enerji üretmeyi başarmak amacıyla, KalDer tarafından başlatılan Ulusal Kalite Hareketi sürecine katıldık. Bugün imza attığımız İyi Niyet Bildirgesi ile KalDer’le başlattığımız bu iş birliğini önemsiyor ve bu yolculukta gerekli olan tüm faaliyetleri planlayarak mükemmellik kültürünün artırılmasını hedefliyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Atasü ise yaptığı değerlendirmede bu süreci kurumsal gelişimi sağlamak için önemli bir adım olarak gördüklerini belirterek, “KalDer ile işbirliği yaparak Mükemmellik Yolculuğunda üst yönetim olarak öncü rol alacağız ” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Yalçınkaya ise bu süreçte tüm çalışanların katılımını istediklerini belirterek sürdürülebilir başarıyı hedeflediklerinin kaydetti.

 

“Kalite yolunda önemli adımlar attık”

Şirket olarak kalite yolculuğunda şimdiye kadar önemli adımlar attıklarını dile getiren Yönetim Sistemleri Direktörü Arzu Ergül; “Kalite yolculuğumuz doğrultusunda ISO 27001 Bilgi Güvenliği, ISO 17025 Laboratuvar Akreditasyonu, ISO 14064-1 Karbon Ayak İzi yönetim sistemlerini kurduk ve belgelendirdik. Ayrıca ISO 9001 Kalite, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 14001 Çevre, ISO 14046 Su Ayak İzi Yönetim Sistemlerinin kurulumlarını entegre olarak kurumsal yazılımlar aracılığıyla gerçekleştirdik. 2018 yılında belgelendirilmeyi hedefliyoruz. Yönetim Sistemlerinin kurulum çalışmalarıyla beraber dijitalleşme çalışmaları kapsamında elektronik iş akış sistemlerini hayata geçiriyoruz.

Şeffaf bir yönetim anlayışı içerisinde kalite yolcuğunda yaptığımız çalışmaların paydaşlarımız üzerindeki etkisini ölçüyoruz, elde ettiğimiz verileri süreçlerimizin iyileştirilmesinde kullanıyoruz” dedi.

KalDer ile önemli bir iş birliğine imza attıklarını aktaran Arzu Ergül, termik santraller arasında bu sürece adım atan ilk firma olduklarını ve diğer termik santraller açısından da örnek teşkil etmesini beklediklerini belirtti.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir