Yenilenebilir

Türkiye’nin Güneş Enerjisi Yol Haritası Solarena’da açıklandı

AA

GÜNDER’in öncülüğünde birçok paydaşın katkısıyla Türkiye’nin güneş enerjisi alanında ilerleme yönteminin ve ileriye dönük planların paylaşıldığı bir organizasyon yapıldı.

Güneş enerjisinin enerji arz güvenliği, istihdam, yerli üretim ve çevresel sürdürülebilirlik hedefleri açılarından sağladığı faydalar, bu faydaların devamı, güneş enerjisinin yakaladığı ivmenin kuvvetlenerek devamına bağlı fikriyle hareket ettiğini belirten GÜNDER, ‘Türkiye için Güneş Enerjisi Yol haritasını açıkladı.

Solarena organizasyonu, İstanbul’da Tekfen Tower’da gerçekleştirildi. Söz konusu etkinlik çerçevesinde güneş enerjisinde iç piyasa, dış piyasa, ve yeni teknolojileri ile sinerji alanları üzerine paneller ve sunumlar düzenlendi. Uzmanlar ile güneş enerjisinin yaygınlaşmasının yolları tartışıldı. Program, Faruk Telemcioğlu ve Dr.Değer Saygın’ın yaptığı sunumlarla başladı. Sunumların ardından program ‘Önce Kendi Kapımızın Önünü Aydınlatalım Ama Unutmayalım: Güneş Sınır Tanımaz!’ ve ‘Hayal Gücümüzün Sınırlarını Çizelim’ panelleriyle devam etti. İlk panelde Halil Demirdağ, Çiğdem Besen, Tarık Sarvan ve İbrahim Erkan Yenen konuşmacı olarak yer aldı. İkinci paneldeyse Şahin Bayram, Şahin Çağlayan, Muhsin Mazman ve Zafer Arıkan konuya ve sektöre ilişkin görüşlerini ve beklentilerini paylaştılar.

Tüm paydaşların katkısıyla hazırlanan yol haritası ile sektördeki fırsatlar, sorunlar ve darboğazların tespiti, güneş enerjisi sektörünün sürdürülebilir büyümesinin sağlanması için azami 5 yıl vadeyle izlenmesi gereken kulvarların ortaya konulması amaçlanıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 16:51 2 Ekim 2018