Yenilenebilir

TÜREB’ten rüzgar sektörüne “En az 1 milyon TL bağış” çağrısı

türeb koronavirüs yekdem
AA

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına 50 bin TL ile destek veren TÜREB, rüzgar sektörüne ‘En az 1 milyon TL’ bağış toplanması için çağrıda bulundu.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Biz Bize Yeteriz Türkiyem sloganıyla başlatılan milli dayanışma kampanyasına 50 bin TLlik bağış ile destek vereceğini açıkladı. Rüzgar enerjisi sektörü paydaşlarının kampanyaya katılması konusunda sektör içerisinde tetikleyici rol üstleneceklerini belirten TÜREB Başkanı Hakan Yıldırım, sektörün kendi içerisinde en az 1 milyon TL destekle milli dayanışma kampanyasına katılımı için çalışmalara başladıklarını söyledi.

TÜREB olarak yalnızca bununla yetinmeyeceklerini belirten Hakan Yıldırım, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Şu anda tüm dünyayla birlikte biz de ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Gerçekten de birlikte hareket etmeye ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Biz TÜREB olarak ilk desteğimizi açıkladık ancak bununla yetinmeyeceğiz. Türkiye rüzgar sektörünün adeta kendi kampanyasını yürüterek bu kampanyaya en az 1 milyon TL destek sağlaması için çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmaların sonuçlarını da kamuoyu ile paylaşacağız. Rüzgar sektörünü bu anlamda da örnek bir sektör hale getirmeyi hedefliyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir