Yenilenebilir

TÜREB’in yeni Başkanı Hakan Yıldırım oldu

AA

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), bugün Ankara’da gerçekleştirilen 12.Genel Kurulu’nda yeni yönetimini seçti.

Rüzgar enerjisi sektörünün bir araya geldiği toplantıda, Hakan Yıldırım başkanlığındaki yeni yönetim, sektörün farklı özellikteki firma ve kurumlarını en geniş şekilde temsil etmek üzere oluştu.

3 yıllık yeni dönemde Türkiye’de kurulu rüzgar gücünün artış göstermesi, Ar-Ge, yerlilik ve yatırımların sürdürülmesi, YEKA’lar, hibrit santraller, enerji depolama entegrasyonu gibi konuları gündemine alan yeni yönetim, akademi ve kamu kurumlarıyla eşgüdümlü faaliyetleri hedefleyecek.

Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yıldırım açıklamasında: “Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin yönetim kurulu başkanı olarak hizmet etme fırsatı benim için büyük bir onurdur. Sayın Ataseven’den bayrağı devralmaktan kıvanç duyuyorum ve devam eden başarımıza olumlu katkılarda bulunmak için sabırsızlanıyorum. Yönetim kurulumuzun etkileyici üyeleri, özverili personelimiz ve başarımız için çok önemli olacak olan TÜREB üyelerimiz ile birlikte yapacağımız çalışmaları dört gözle bekliyorum” dedi.

TÜREB Genel Sekreteri Güray Erol, dünyada olduğu gibi ülkemizde de yenilenebilir enerjide yeni bir dönemin başladığına vurdu yaparak, “ Rüzgar enerjisi sektörünün özellikle 2020 sonrası döneme dair hazırlıkları, izin süreçlerinin sadeleştirilmesi ve proje finansmanı için gerekli adımlar, yönetimi üstlenen ekibimizin önceliği olacaktır. Bu amaçla, sektörün tüm paydaşlarını temsil edecek, farklı alanlarda çalışabilecek çok yönlü bir liste oluşturduk” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:

Hakan Yıldırım – Kalyon Enerji
Güray Erol – RES Anatolia
Olcayto Yiğit – Vestas
Tuna Güven – Borusan EnBW
Necat Sancak – Sancak
Erinç Kısa – Polat Enerji
Murat Zekeriya Aydın – ETKB – EİGM
Zeynel Kılınç – Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi
Ekrem Yıldırım – Eksim
Ferdi Türksoy – EMD
İsmail Bilgin – Enerjisa
Ömer Faruk Özgül – Özgül Holding
Kayrıl Karabeyoğlu – Akfen
Arif Günyar – Enercon
Ebru Arıcı – AriesBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir