Yenilenebilir

LEITWIND Türkiye’de büyüyor

AA

Sürdürülebilir bir doğa için rüzgar enerjisini akıllı enerjiye dönüştüren LEITWIND Türkiye’deki pazarlama aktivitelerini hızlandırıyor.

80, 86 ve en son 90 metrekarelik kanat (rotor) çaplarıyla çok daha fazla süpürme alanına sahip LEITWIND, alandaki rüzgar hızına bağlı olarak benzer türbinlerden yüzde 30 – yüzde 50 arasında daha fazla enerji üretim kapasitesine sahip. Başlangıç yatırımının geri ödemesinden sonra bu oran müşteriler için daha fazla enerji üretmek ve daha fazla kâr sağlamak anlamına geliyor.

 

LEITNER’in tecrübesinin gücüyle kullanıcılara, rüzgar türbini pazarındaki mevcut en yüksek standartları takip ederek kalite ve teknik performans sağlayan LEITWIND, kullandığı ‘direct drive’ teknolojisi sayesinde daha uzun süreli kullanımı da garanti ediyor. Bu teknoloji sayesinde sistem döner parçası ve sürtünme azaltılırken hem eskime ve bakım ücretlerinden tasarruf sağlıyor, hem de daha az rüzgarlı alanlarda dahi enerji üretim imkanı sunuyor.

 

LEITWIND bugüne kadar Türkiye’de lisanssız elektrik üretimine ilişkin yönetmelikle düzenlenen birçok proje gerçekleştirdi. Son olarak, Çorum Belediyesi’nin 4 adet LTW 80 / 1.0 MW türbinlerini devreye alarak yılda 16.000.000 kW enerji üretimi sağlamayı planlıyor.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir