Yenilenebilir

LEITWIND, ICCI 2018’de!

AA

Rüzgar enerjisini akıllı enerjiye dönüştüren LEITWIND, 2-4 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek 24. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda (ICCI 2018) yer alacak standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

LEITWIND, LTW90 1 MW’lık rüzgar türbinini piyasaya sürdü. Düşük rüzgarlı alanlar için özel olarak geliştirilen rüzgar türbini, LEITWIND’in en çok satan LTW80 1MW’lık modelini baz almakta. 90 metreye yükseltilmiş kanat (rotor) çapıyla LTW90 1 MW, kesin olarak kanıtlanmış “direct-drive” teknolojisinin avantajlarını ve düşük rüzgar koşullarında yüksek performansı bir araya getiren sınıfında öncü yeni bir ürün sunuyor. Türkiye lisanssız pazarı için ideal olan LTW90 1MW’ın tip belgesi de Türkiye pazarı için hazırlandı.

80, 86 ve en son 90 metrekarelik kanat (rotor) çaplarıyla çok daha fazla süpürme alanına sahip LEITWIND, alandaki rüzgar hızına bağlı olarak benzer türbinlerden %30 ila %50 arasında daha fazla enerji üretim kapasitesine sahip. Başlangıç yatırımının geri ödemesinden sonra bu oran müşteriler için daha fazla enerji üretmek ve daha fazla kâr sağlamak anlamına geliyor.

LEITWIND bugüne kadar Türkiye’de lisanssız elektrik üretimine ilişkin yönetmelikle düzenlenen birçok proje gerçekleştirdi. Son olarak, Çorum Belediyesi’nin 4 adet LTW 80 / 1.0 MW türbinlerini devreye alarak yılda 16.000.000 kW enerji üretimi sağlamayı planlıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir