Yenilenebilir

JESDER’den fotoğraf yarışması

AA

 Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER), milli ve yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak “temiz enerji” sloganıyla, jeotermalin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan bir fotoğraf yarışması düzenledi.

Yarışma hakkında bilgi veren JESDER Başkanı Ufuk Şentürk, Jeotermal enerjinin çıktığı topraklardaki gücü ve etkisini daha görünür kılmak istediklerini belirterek, “Suyun, termal kaynakların üzerine kurulan enerji tesislerindeki işlenişi, yeraltından çıkan sıcak suyun nasıl enerjiye dönüştüğünü gösteren aşamaları ve jeotermal enerjinin gücünü yansıtan kareleri ülkemiz kamuoyuyla paylaşmak heyecan verici olacak” dedi.

Renkli ya da siyah-beyaz dijital fotoğrafların kabul edileceği ve katılımın ücretsiz olduğu yarışmada 25 Mart 2018 tarihine kadar info@jesder.org adresine mail olarak gönderilecek fotoğraflar, Seçici Kurul tarafından 26 Mart -9 Nisan tarihleri arasında değerlendirilecek. Yarışma sonuçları, 9 Nisan 2018 tarihinde www.jesder.org sitesinden duyurulacak.  Dereceye girenlere ödüllerinin, 12 Nisan 2018’de düzenlenecek Ödül Töreni, Sergi ve Kokteyl programıyla verileceği yarışmada; 1.ye 2.000, 2.ye 1.000 ve 3.ye 500 TL tutarında hediye çeki ile 2 kişiye 250 TL tutarında Jüri Özel Ödülü hediye edilecek. Katılım şartları ve ayrıntılı bilgi, yarışma sekretaryasının 0 232 457 77 22 telefonu ve www.jesder.org adresinden alınabilir.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir