Yenilenebilir

İnform’dan anahtar teslim GES’ler

AA

İnform, anahtar teslim güneş enerji sistemleriyle sürdürülebilir dünyaya katkı sunmayı amaçlıyor.

Sürdürülebilirlik bakış açısıyla çalışmalarını sürdüren İnform, 2009’da başladığı çatı uygulamalı Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada 90’lı yıllarda çevre bilincinin ortaya çıkmasıyla üretim ve tüketimin çevre ve doğal kaynaklar üzerinde yerel, bölgesel ve küresel seviyede doğrudan olumsuz etkilere neden olduğunun anlaşıldığına ve sürdürülebilir bakış açısıyla çalışan firmaların ‘temiz enerji’ kullanmaya başladığına dikkat çekildi. Bu doğrultuda sınırsız enerji kaynağı güneşten faydalanmaya başlayan şirketlerin, yüzünü yenilenebilir ve temiz enerjiye çevirdiği de kaydedildi.

İnform’un da yenilenebilir ve temiz enerji farkındalığıyla çalışmalarını sürdürdüğü belirtilen açıklamada “İnform, 38 yıllık tecrübesiyle 2009 yılında başladığı ÇATI uygulamalı Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumlarına her geçen gün artan bir ivmeyle devam ediyor. Bugüne kadar GES uygulamalarını Türkiye’nin 81 ilinde 1200’den fazla farklı noktada gerçekleştiren İnform, 2018 sonu itibariyle 50MW’ın üzerinde Anahtar Teslim proje gerçekleştirerek gücünü ortaya koyuyor” ifadeleri kullanıldı.

Otopark çatısı, spor salonu çatısı, konut çatısı, su deposu çatısı, fabrika çatısı, barınak çatıları gibi uygulamaların yanında arazi kurulumları da gerçekleştiren İnform’un off grid sistemlerde de karavan üzeri, park aydınlatma, arıcılar, deniz taşıtları gibi uygulamalar gerçekleştirdiği anlatıldı. Ayrıca mobil paket sistemleriyle de uygulamalarını çeşitlendiren İnform’un toptan satış yapan firmalara ürün tedariği sağladığı da aktarıldı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #
Son güncelleme: 11:48 9 Aralık 2019