Yenilenebilir

GÜNDER, YEKA-2 GES Şartnameleri için paydaşlarla bir araya geldi

AA

Sibel ACAR/ANKARA

 GÜNDER, Ocak ayının son haftasında başvuruları alınacak YEKA-2 GES ve Enerji Depolama Sistemi Şartnameleri için görüş toplantısı düzenledi.

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER), geçen hafta yayınlanan YEKA-2 GES Şartnamesi hakkında üyelerin görüş ve önerilerini dinlediği toplantıda paydaşlarla bir araya geldi.

GÜNDER Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Kutay Kaleli, GÜNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet İ. Özaydın, EDEAS Başkanı Şahin Bayram’ın katkılarıyla gerçekleştirildi.

YEKA-2 GES Şartnamesinin detaylarının tartışıldığı toplantıda; Toplam Bağlantı Kapasitesi, Süreler, Bağlantı Kapasitesi Tahsisi Yarışması Yöntemi, Yarışmacının Yapısı, İş Deneyimi Şartı , Mali Yeterlilik Şartları, Yarışma Usulü, Teknoloji Türü, Yerliliğe İlişkin Hükümler,Teminat Mektubu, Sözleşmenin Devri, Pay Devri, Alacak Temliki Ve Pay Rehni, başlıkları altındaki konular kamu ve özel sektör paydaşları tarafından detaylı bir şekilde ele alındı.

Oturumun ikinci kısmında ise Niğde-Bor YEKA GES’te kurulacak Enerji Depolama Sistemi Şartnamesi’nin konu başlıkları ele alındı.

Toplantıdan çıkan sonuçlar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na sunulacak.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 11:36 16 Ocak 2019