Makale

Piyasa şekilleniyor, oyuncular netleşiyor…

AA

Essen’de E-world Energy & Water Fuarı’ndayız. Fuarda bu sene fleksibilite, depolama ve enerji destek sistemleri dikkat çekiyor. Enerji kokan hollerde akaryakıt piyasasının önde gelen şirketleri Shell, BP, Total katılımcı olarak yer alıyor.

Evet, yıllardır yazıyoruz: Akaryakıt şirketi olarak piyasasının bugününde yer alabilirsiniz. Ama yarınında da olmak istiyorsanız öyle veya böyle enerjinin farklı alanlarında da yatırım yapmak zorundasınız. Bugün enerjinin bileşenleri arasında biri kar edebilir, biri zarar edebilir. Ama sonuçta artı eksi olarak baktığımızda risk eşitlendiği için artı tablo ortaya çıkacaktır. Türkiye’de faaliyette olan özellikle yerli akaryakıt şirketlerine de hep bu yönde tavsiyelerde bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz. Siz, siz olun sadece akaryakıt şirketi olarak kalmayın.

Akaryakıtın yanında enerjinin diğer bileşenlerine de yatırım yapın. İsterseniz elektriğe, isterseniz doğal gaza ve/veya yenilenebilir enerjiye ama mutlaka içinde enerji olan bir alana…

Bakın, Mart ayında Petroleum Istanbul var. Fuarda çok ilginç stantlara şahit olacaksınız. Türkiye’de de piyasa yenileniyor, rengi değişiyor, piyasanın dününde, bugününde olan oyuncuların yarın nerede olacaklarının sinyalleri alınıyor.

Bu bağlamda Petroleum Istanbul’da da sektörün geleceğine yönelik ipuçlarını net bir şekilde göreceğiz.

Hareketli günler bekliyor bizi…

Hayırlısı…

Petroleum İstanbulBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir