Makale

Antalya’ya enerji yolcuları

AA

Antalya’ya güneşe, suya, ormana gidiyoruz. Büyük tesislerde enerji yönetiminin önemli olduğu otel diyarına gidiyoruz. Yerleşik ve turist nüfusu ile oluşan çöpün, atıktan enerji üretiminin gerekli olduğu kente gidiyoruz. Sözün özü, yeşil ile maviye gidiyoruz.

Değerli Okuyucularım,
2010 yılından bu yana, güzelim ülkemizin güpgüzel bir şehrine doğru enerji yolcuları yola çıkıyor. Çıkıyoruz. Yaz izinleri bitiyor. Hazan başlıyor. Okullarımız açılıyor. İstanbul’u, Ankara’yı, nice santral yörelerini, merkez ofisleri geride bırakıp, 8.Türkiye Enerji Zirvesi’ne, Antalya’ya gidiyoruz. Kanaatimce enerjinin tüm alt sektörleriyle temsil edildiği, kamu ve iş dünyasının bir araya geldiği yıllık-ardışık en mühim etkinlik Türkiye Enerji Zirvesi. Enerji sektörümüzün tüm öğeleri bir araya geliyoruz. Enerji resmi erkinin büyük teveccüh gösterdiği zirvede her yaşta enerji insanları yan yana oluyor. Ancak yaş almalarını enerji sektöründe gösterenler çoğunlukta oluyoruz. Ne mutlu bize. Tanıdık güler yüzleri görmek, selamlaşmak, başarıları alkışlamak harika oluyor.
Antalya’ya güneşe, suya, ormana gidiyoruz. Büyük tesislerde enerji yönetiminin önemli olduğu otel diyarına gidiyoruz. Yerleşik ve turist nüfusu ile oluşan çöpün, atıktan enerji üretiminin gerekli olduğu kente gidiyoruz. Sözün özü, yeşil ile maviye gidiyoruz. Türkiye’nin enerjisini Antalya’da topluyoruz. Irak petrolüne, Doğu Akdeniz Havzası hidrokarbonlarına, Ceyhan’a yakın olacağız. Konuşacak mevzu çok. YEKA var. YEKDEM var.
Bildiğimiz üzere bir de “Türkiye Enerji Zirvesi, Golf Cup 2017” var. Golf su ayak izi yüksek, karbon ayak izi düşük bir spordur. Hele de golf arabasının elektriği yenilenebilir kaynaklı ise karbon ayak izi çok düşük olur. Kupanın logosu, Green Power Gazete’miz gibi yeşil. Yeşilin tonu da pek enerjik. Yakışır. Bakalım enerji insanlarımızın sahip olduğu potansiyel enerji golf toplarına nasıl kinetik enerji verecek? Şampiyonumuzu bekliyoruz.
Enerjinize ve çevrenize iyi bakınız değerli okuyucularım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 16:55 6 Ekim 2017