Makale

10. Yıl

AA

Bu yıl Türkiye Enerji Zirvesi’nin 10. Yılı.

İnsan hayatında hiç de kısa bir zaman değil.

Ancak şirketlerin ve hatta devletlerin ömrü için ise aslında oldukça kısa bir dönem denilebilir.

Bu tip dönemlerin aslında önemini belirleyen temel olgu geçen yılların sayısından ziyade yapılan işlerin önemidir.

Bu bakımdan geçtiğimiz 10 yıl oldukça önemli bir dönemdir.

Türkiye Enerji Zirvesi olarak bu önemli geçişe şahitlik etmekten ve bu süreç içerisinde sektörün tüm taraflarını ile bir araya getirmekten dolayı gerçekten gurur duyuyoruz.

Bu oluşan birlikteliğin en önemli paydaşları kuşkusuz gerek kamunun gerekse özel sektörün tüm iyi niyeti ile bir araya gelme ve sorunların birlikte üstesinde gelme çabası ve inancı oldu.

Bu anlamda gerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı gerekse EPDK sektöre hep yakın mesafede olmaya çalıştı. Aynı dönem içerisinde bu ilişkiye damga vuran Sivil Toplum Kuruluşlarını unutmamak gerekir. Türkiye’deki STK’ların, sektöre katkısı ve sinerjisi anlamında dünyanın en iyi örneklerinden biri olduğunu rahatça söylemek mümkün.

Elbette, bu yıllar içerisinde zor günler oldu ve halen de yine zorluklarla dolu bir dönemden geçiyoruz. Ancak önümüzdeki on yıllar da aynı hatta daha fazla zorluklarla dolu olabilir.

Gelecek 10 yılın ilk günlerini bugün yaşadığımızı kabulle, bundan sonra da bu sinerjinin devam etmesi ve dayanışmanın büyüyerek sektörümüzü, ülkemizi ve dünyamızı daha iyi bir yer haline getirmek için çabalamaya devam etmek gerekiyor.

Umarım nice on yıllarca bu devinimim içerisinde Türkiye Enerji Zirvesi de sizlerle birlikte yer alır ve hep birlikte tıpkı geçtiğimiz 10 yıl gibi bu gelişime şahit oluruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir