LPG

İpragaz’ın yeni CEO’su Eyüp Aratay oldu

AA

İpragaz’ın yeni CEO’su Eyüp Aratay oldu. 1994 yılından bu yana İpragaz’da çeşitli görevlerde bulunan Aratay, halihazırda Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütüyordu. 30 Eylül 2017 itibari ile CEO’luk görevini üstlenen Eyüp Aratay, LPG sektörünün ‘Mavi Dev’i İpragaz’ın tüm temel segmentleri kapsayan bir enerji şirketine dönüşümünde önemli görevler üstlendi. Aratay ayrıca, SHV Energy bünyesinde de yurtdışında önemli projeleri yönetti. Sektörde yaşanan bu gelişmeyi Enerji Yayın Grubu Başkanı Sertaç Komsuoğlu, daha önce duyurmuştu.

 

Sıvılaştırılmış ve Sıkıştırılmış Doğal Gazcılar Derneği (SSDGD) Kurucu Başkanı olan Eyüp Aratay, halen Dernek Başkanlığı görevini ve TOBB Doğal Gaz Meclisi Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.

 

1994’TEN BERİ İPRAGAZ’DA

 

1965 yılında İstanbul’da doğan Eyüp Aratay, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. İş hayatında hep satış alanında çalışan Aratay, kariyerine yalıtım malzemeleri sektöründe başladıktan sonra İpragaz’da devam etti. 1994 yılında İpragaz’da satış mühendisi olarak başladığı yolculuğuna, dökme LPG – LNG, otogaz, kit dönüşüm, akaryakıt satışları, kurumsal ve ticari pazarlama ile IT süreçlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti ve SHV Energy projelerinde yönetim sorumlulukları aldı. Aratay, kurulduğu günden bugüne LNG & CNG Derneği Başkanlığı görevini yürütmekte, bunun yanında TOBB Türkiye Doğal Gaz Meclisi ve Sarı Lacivert Derneği’nde başkan yardımcılığı görevlerini de sürdürüyor. Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans programını tamamlayan Aratay’ın en büyük hobilerinden biri deniz. İş hayatındaki başarısını sürekli öğrenme, kendini çok iyi tanıma ve sosyal hayattaki beslenme kanallarının çeşitliliği ile açıklayan Aratay, evli ve bir kız çocuk babası.

 

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir