LPG

İpragaz’a “SAP Quality Awards 2018”de birincilik ödülü

AA

SAP S/4 HANA dönüşümü ile iş sistemlerini tamamen yeniden yapılandırarak Türkiye ve Avrupa’da bu kapsamda ilkleri gerçekleştiren İpragaz, SAP Quality Awards 2018’de altın ödüle layık görüldü.

SAP Quality Awards 2018 ödülleri, 25 Ekim Perşembe günü Harbiye Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İpragaz’ın girdiği ‘Büyüme Dönemi’nde ‘Daha Yüksek’, ‘Daha Güçlü’ ile birlikte 3 mottosundan biri olan ‘Daha Hızlı’ kavramında en önemli unsurun Bilgi Sistemleri olduğunu vurgulayan İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “İpragaz bu yaklaşımı ile IT alanında hep güncel olmuş ve en son teknolojileri kullanmış bir şirket. İpragaz, bugüne kadar olduğu gibi gelecek yatırımlarını planlarken de IT’ye gereken önemi ve önceliği gösteriyor. Bu nedenle IT yatırım bütçelerimiz her yıl ortalama yüzde 10’luk bir büyüme kaydediyor” dedi.

Eyüp Aratay, “Yine bu yaklaşımla İpragaz, Avrupa ve Türkiye’de SAP S/4 HANA’ya bu geniş kapsam ile geçen ilk firmalar arasında yer almıştır. Son 2 sene içinde, müşteri ve müşteri alışkanlıklarını anlamak ve operasyonel verimliği arttırmak amacıyla; SAP S/4 HANA, Hybris Marketing, CRM/Hana, BW/HANA sistemlerinde reimplementasyon yapılmıştır. 2018 itibari ile de İpragaz’da dijital inovasyonları gerçekleştireceğimiz yeni nesil sistemler ve dijital çekirdek kurulum çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız” açıklamasında bulundu.

Törende S/4 HANA Dönüşüm Projeleri kategorisinde kazanılan birincilikle “SAP Quality Awards Gold Winner” ödülünü alan İpragaz IT Direktörü Yaman Acar, “Türkiye enerji sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak LPG’den akaryakıta, elektrikten doğalgaza enerji sektörünün her alanında gelişime liderlik eden İpragaz, bünyesinde birçok markayı barındırırken 4 bini aşkın bayisi ile, 55 yılı aşkın süredir milyonlarca müşterinin enerji ihtiyacını en yüksek hizmet kalitesi ile sağlamakta. Bu doğrultuda, sahip olduğu güçlü ve efektif IT altyapısını da SAP S/4 HANA ile daha da geliştirerek geleceğin dijital zeminini bugünden hazırlamakta. Attığımız bu güçlü adımın, böylesine önemli bir değerlendirmede birinciliğe layık görülmesi, bizler için ayrı bir gurur ve moral kaynağı oldu” şeklinde konuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 9:28 31 Ekim 2018