LPG

EPGİS’ten Sorumlu Müdür açıklaması

AA

Maden Kanunu, 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu ile 5307 sayılı LPG Piyasası Kanunlarında değişiklik öngören kanun teklifi alt komisyondayken LPG Mesul Müdürün kaldırılmasını öngören değişiklik teklifinin önce kabul edilip ardından tekliften çıkarılması, tartışmaları da beraberinde getirdi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, “LPG Mesul Müdür”lerin bağlı olduğu bazı TMMOB odalarının değişimin önünü kesmek için ülke çapında kampanya başlatmaya karar verdiğinin öğrenildiği belirtilerek şöyle denildi: “İstasyonlarımızda yüzlerini dahi görmediğimiz bankamatik sorumlu müdürlerin varlığı artık sektör için bir eziyete dönüşmüştür. Bu kişilerin sözde sorumlu oldukları işlerle ilgileri yoktur. Hatta sözde personelimize herhangi bir belge verme yetkileri dahi yoktur. Ön saha LPG ikmal personelimizin ilgili yetki belgelerini, bu sorumlu müdürlerin bağlı olduğu odalardan biz de ücreti mukabilinde almaktayız. Yani hem sorumlu müdüre ücret veriyoruz hem de belge almak için ayrıca bu kişilerin odalarına ödeme yapıyoruz! Nereden bakarsanız bakın maksadını aşan bu uygulamadan artık bıkmış durumdayız.”

Kanun teklifinde gerekli değişikliğin gündeme alınması için sektör temsilcilerinden ve bayilerden destek talep eden EPGİS’ten yapılan açıklamada, “Sektörün bu konudaki çalışmalarına karşı lobi faaliyetine başlamış olan sözde sorumlu müdürlerin ve bağlı oldukları odaların girişimlerinin engellenmesi hususunda da tüm gayretinizi göstermenizi talep ediyoruz” denildi.

LPG lisans yönetmeliğinde değişiklikYorumlar

  1. Avatar aydin dedi ki:

    lpg müdür uygulaması işsiz üniversite mezunlarına zoraki iş bulma uygulamasıdır .

  2. Avatar eyup akyol dedi ki:

    en dogru bir kararki yapçak tek şey var oda şu bence tek bir hep bir şey olmasi işgüvenligi + sorunlu müdür+tehlikeli akaryayık müdür bence tek kalem olmasi lazim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 17:41 18 Ocak 2019