LPG

Aygaz Londra yolcusu

AA

Aygaz, Londra’da şube açıyor. Aygaz’ın Avrupa’nın en büyük LPG ithalatçısı olduğunu hatırlatan Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, Londra şubesiyle, uluslararası piyasalarda üçüncü taraflarla yürüttükleri ticareti daha da artırarak, tedarik zincirinden ek değer yaratacaklarını söyledi.

Aygaz, İngiltere’nin başkenti Londra’da şube açıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, Londra’da açılan şubenin, uluslararası piyasalarda üçüncü taraflarla yürütülen ticareti daha da artırmanın yanı sıra tedarik zincirinden ek değer üretecek bir yatırım olacağını söyledi.

 “Ticaret hacmimizi daha da arttıracak”

Aygaz’ın Avrupa’nın en büyük LPG ithalatçısı olduğuna dikkat çeken Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel,  konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “3 gemiden oluşan tek Türk gemi filomuzla desteklediğimiz lojistik altyapımız sayesinde yurtdışı müşterilerimizin de aralarında bulunduğu geniş bir ekosisteme yüksek kalitede LPG sağlıyoruz. Yüksek temin miktarımız ve kaynak çeşitliliğimizle güçlü lojistik altyapımızın verdiği imkânları kullanarak transit satışlar da gerçekleştiriyoruz. Yurtiçinde ise 5 deniz terminalimiz, 6 dolum tesisimiz, 9 dağıtım merkezimiz ve 178 bin m3’lük depolama kapasitemiz bulunuyor. 81 ilde 4 bine varan tüpgaz bayimiz ve otogaz istasyonumuzla her gün 60 binden fazla konuta ve 1 milyonu aşkın araç sahibine ürün temin ediyoruz. Türkiye’de tüketicilerin en çok tercih ettiği, uluslararası alanda saygın ve güçlü bir konuma sahip olan bir marka olarak dış piyasalardaki fırsatları daha da yakından takip etmenin önemine inanıyoruz. Londra şubemiz, yurtdışı piyasalarda üçüncü taraflarla yürüttüğümüz ticaret hacmimizi daha da arttırarak ithalat, ihracat ve transit operasyonlarımızı destekleyecek ve tedarik zincirinden ek değer üretecek bir yatırım olacak.”

Tezel; “Kurulduğu 1961 yılından bu yana, kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra kaynak çeşitliliğini de her zaman stratejik önemde gören Aygaz; Rusya, Kazakistan, Cezayir, Norveç, ABD gibi ana üreticilerden geliştirdiği alımlarla, Türkiye LPG sektörünün temin güvencesinin sağlanmasında kritik bir role sahip” dedi.

Aygaz, İngiltere’de şube açacakBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 15:41 10 Ocak 2019