GREEN POWER

GÜYAD’dan kamuoyu açıklaması

AA

Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) yükselen döviz kurlarına ilişkin açıklama yaptı.

GÜYAD Yönetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özkök’ün kamuoyu açıklaması şu şekilde:

“Uluslararası hukuk açıkça ihlal edilerek haksız konulan vergilerle uluslararası ticaretimiz baltalanmaya çalışılmış ve Milli Paramız Türk Lirası üzerinden kural dışı olan uygulamalar ve algı operasyonları ile ekonomimiz tehdit edilmiştir.
Türkiye’nin ekonomik göstergeleriyle izah edilemeyen bugünkü durum ve manipülatif saldırıları milletimiz ve uluslararası camia gibi şiddetle kınıyoruz.
Hükümetimizin açıkladığı ekonomik programın hedefleri ve alınmakta olan önlemler ile milli ve yerli enerji politikasının mihenk taşlarından olan yenilenebilir enerjinin başarısı için her durumda destek olmaya kararlıyız. Serbest uluslararası ticarete olan inancımızla son dönemde karşılaştığımız finansal zorlukları da milletimizle dayanışma içinde aşacağız. Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır ve bu süreçte ucuz ve dış kaynağa bağlı olmayan enerji üretimi ile sektör istihdam kapasitesinin korunması büyük önem arz etmektedir. Bunun da ancak yenilenebilir enerjiye yapılacak yatırımlarla sağlanabileceğine inanmaktayız.
Bu nedenle Yenilenebilir Enerji Sektörümüzün hukuki altyapısına ve finans temellerine olan güvenimizle, işimizin başında, yatırım yapmak için hazır olarak devletimizden sadece bir çağrı beklemekteyiz. Sektörümüzün bu haksız süreçten etkilenmemesi için desteğimiz ve geçmişte de olduğu gibi Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, Meclisimize, Türkiye’ye olan inancımız tamdır.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 21:34 15 Ağustos 2018