GAS&POWER

SIEMENS Climatix’ten yeni nesil kontrol cihazları

AA

SIEMENS Climatix HVAC kontrol cihazlarının yeni nesili, hem donanım hem yazılım olarak yapılan iyileştirmeleriyle, OEM’lere özel geleceğe dönük çözümler için gerekli altyapıyı sağlıyor.

Yeni nesil SIEMENS Climatix HVAC kontrol cihazları, 21,27,29 fiziksel giriş/çıkışlara sahip, entegre step motor sürücü donanımına sahip, haberleşme imkanları bir önceki seriye göre genişletildi.

Uygulama alanları

Climatix kontrol cihazları ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma sistemleri hedef alınarak tasarlanmıştır ve geniş kontrol ve izleme fonksiyonları sunuyor. Kontrol cihazı ve genişleme modülleri üzerindeki donanımsal giriş/çıkışlar bu tarz HVAC uygulamaları için optimize edildi. Bu sayede G/Ç yerleşimleri SIEMENS Climatix kontrol cihazları üzerinde tam uyum sağlıyor ve boşta G/Ç kalması durumuyla çok nadir karşılaşılıyor. Bu sayede donanım maliyetlerini en optimum düzeyde tutmak mümkün hale geliyor.

Modüler tasarım

SIEMENS Climatix kontrol cihazlarının modüler tasarımı sayesinde, ihtiyaç durumunda gerekli haberleşme yada G/Ç genişleme modüllerini , gerekli HMI panellerini sisteme eklemek mümkün oluyor.

Serbest programlanabilme

SIEMENS Climatix SAPRO yazılımı ile Climatix kontrol cihazlarını serbest şekilde IEC 61131 standartlarında, BACnet  nesneleri tabanlı uygulama yazılımları geliştiriliyor.

Haberleşme

Dahili haberleşme imkanları ile pek çok iletişime imkan veren SIEMENS Climatix kontrol cihazları , entegrasyon ihtiyaçlarının gerektirmesi durumunda, haberleşme modülleri vasıtasıyla da genişletilerek hemen hemen her bina otomasyona sistemine dahil olabiliyor.

Yeni nesil SIEMENS Climatix kontrol cihazları dahili Ethernet portu üzerinden, Modbus IP, Bacnet IP, JSON, Climatix IC (Bulut) ve OPC Server bağlantılarına imkan tanıyor.

Yeni nesilde ekstra olarak gelen ikinci RS-485 portunu ise BACnet MS/TP yada Modbus Master/Slave olarak kullanabiliyor.

Diğer RS-485 portu ise eskisi gibi Modbus Master/Slave olarak kullanılmaya devam edilebiliyor.

Process Bus üzerinden ise , HMI – oda üniteleri haberleşmeleri ve eğer gerek duyulursa Climatix kontrol cihazları arası haberleşmeler sağlanabiliyor

Yeni nesil Climatix kontrol cihazları POL648, POL688 ve POL69x ürünlerinden oluşmaktadır. Genişleme ve haberleşme modülleri ise, bir önceki seri ile tamamen uyumlu şekilde çalışıyor.

Yeni nesil kontrol cihazlarında bağlantı esnekliğini daha da arttırmak için universal giriş sayısı arttırılmıştır.

Climatix C600 ile bağlantı portlarının yerleri değişmiştir.Yazılım araçları bağlantısı için Micro-USB bağlantısı kullanımaktadır. Ve ileriye dönük olarak USB Host çıkışı bulunmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak , SIEMENS Climatix C600 kontrol cihazları yenilenen işlemcisi ve büyütülen hafıza alanları ile artık çok daha büyük uygulamalar ve daha çeşitli entegrasyonlar için hazır durumdadır. Climatix VVS11 platformunun getirdiği tüm yeniliklerle beraber, mühendislik için harcanan zamanında optimizasyonunu  sağlayan yeni nesil Climatix kontrol cihazları, OEM’lerin verimli çözümler oluşturmasını sağlamaya daha da hızlı ve esnek bir şekilde devam ediyor.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 10:11 9 Mart 2018