GAS&POWER

Şehit Kaymakam adına okul açıldı

AA

Mardin’in Derik ilçesinde terör saldırısı sonucu şehit düşen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk adına İşadamı Süleyman Bölünmez tarafından yaptırılan okulun açılışı yapıldı.

Mardin’in Derik ilçesinde terör saldırısı sonucu şehit düşen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk adına işadamı Süleyman Bölünmez tarafından yaptırılan okulun açılışı yapıldı. Açılış törenine video konferans sistemiyle bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çukur eylemleriyle, bombalı saldırılarla, suikastlarla ve alçak yöntemlerle saldıranların bedenleri gibi isimlerinin de yok olup gideceğini ancak şehitlerin yüreklerde ve yapılan eserlerde yaşamaya devam edeceğini vurguladı. Erdoğan, okula spor salonu ve yüzme havuzu yaptırılması talimatı da verdi.

Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa milletvekilleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İşadamı Süleyman Bölünmez yaptığı konuşmada Mardin’e böyle bir okulu kazandırmaktan gurur duyduklarını ifade etti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir