GAS&POWER

Hemenal’dan enerjiye ‘yeşil ışık’

AA

Hemenal Finansman A.Ş. Satış Bölüm Müdürü Serdar Bıyık, QNB Finansbank tarafından kurulan Hemenal Finansman A.Ş.’yi anlattı.

Hemenal Finansman A.Ş.’nin QNB Group iştirakı olan QNB Finansbank’ın, finans alanındaki yüksek bilgi birikimini ve güvenini arkasına alarak kurulan ve teknolojiyi kullanan, inovatif ve öncelikli motivasyonu müşteri memnuniyeti olan bir şirket olma hedefi ile yola çıktığını belirten Serdar Bıyık şöyle konuştu; “Organizasyonumuz, saha ekibimizin ve genel müdürlük birimlerimizin iş birliği ve uzmanlığı ile ülkemizin her ilinde binlerce satış noktamız dahilinde 7 gün kesintisiz hizmet sunmak üzere çalışan bir yapıdan oluşmaktadır. Kredi kartlarında vade imkânının ve limitlerin sınırlı olması ve alıcı ile satıcı arasındaki senetli satışın satıcı açısından ‘tahsilat riski’, alıcı açısından da ‘yüksek vade farkı’ doğurması sebebiyle gelişmiş ekonomilerde sıklıkla görülen bir uygulama olan finansman modeli devreye girmektedir. Finansman modeli ile müşteri alışveriş esnasında, mağazada o anda beğendiği mal veya hizmeti satın alma imkanına kavuşmakta, satıcı da o anda sunulan kredi imkanı sayesinde mal veya hizmetin bedelini peşin satış gibi herhangi bir risk almadan tahsil edebilmektedir. Hemenal Finansman A.Ş. olarak ortaya koyduğumuz çalışma dahilinde; satıcı açısından ‘risksiz ve likit’ bir satış olanağı, alıcı açısından ‘uygun maliyetli ve orta-uzun vadeli’ bir alım imkanı tanıyan sistemimiz ile tüm Türkiye genelinde başta dayanıklı tüketim sektörü ve eğitim sektörü olmak üzere binlerce satış noktasında dijital süreç kolaylığı ile hizmet vermekteyiz.”

“TÜKETİCİYE ULAŞMAK İSTİYORUZ”

Bıyık, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nde yer alan güneş enerjisiyle ilgili yeni kararlarla beraber güneş enerjisi için gerekli olan prosedürlerin hızlandığını görüyoruz. Hızlanan bu prosedürlerle birlikte 2018’de çatıların güneş panelleriyle dolacağı ve hedefte 10 milyon çatı olduğu konuşuluyor. Bu alanda şirket olarak yapacağımız kurumsal anlaşmalar yolu ile hızla bayi kanalları üzerinden gerekli kurulumları yapmak ve tüketiciye ulaşmak istiyoruz.”

OTOGAZ MARKALARI İLE İŞ BİRLİĞİ

Otogaz sektörüyle ilgili çalışmalarını da anlatan Serdar Bıyık, “Her geçen gün gelişen otogaz pazarında da aynı kurgu ile hareket ediyor ve herkes için en uygun modeli kurguluyoruz. TÜİK verilerine göre; trafiğe kayıtlı yaklaşık 12 milyon otomobil bulunuyor. Yılda ortalama 200.000 aracın otogaz sistemlerine geçiş yapmakta olduğunu, dolayısıyla sektördeki gelişme göz önüne alındığında ilerleyen yıllarda bu sayının daha da büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Yine bu noktada da önde gelen otogaz markaları ile iş birlikleri tesis ediyor, alım ve satım imkanlarını geliştiriyor, kolaylaştırıyoruz” dedi.

“HEDEFİMİZ EKONOMİYE KATKI SAĞLAMAK”

Hemenal Finansman A.Ş. olarak ekonomiye katkı sunma gayesinde olduklarını söyleyen Bıyık, “Herkesi mutlu eden modeller dahilinde gerek insan kaynağımız gerekse teknolojik alt yapımızla kurumsal anlaşmalar noktasında harekete geçmek için hazırız. Ülkemizin gelişimi ve hedeflerine uygun, en doğru ve en verimli katkı için Hemenal A.Ş. olarak biz varız” diye konuştu.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir