GAS&POWER

Fatih Dönmez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu

AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabineyi açıkladı. Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez oldu.

Fatih Dönmez, 1965 yılında Bilecik’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Dönmez, 1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Dönmez, özel sektörde başladığı iş hayatını 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İGDAŞ’ta Etüt ve Proje Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevleriyle sürdürdü.

2002’den itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanlığında İştirakler Genel Koordinatörü olarak, İBB iştiraklerinin yönetim kurullarında başkan ve üye olarak görev yapan Dönmez, Türkiye Elektrik Sanayi Birliğinin (TESAB) kurucuları arasında yer aldı.

Dönmez, 4 Ocak 2008’de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kurul üyeliğine atandı. EPDK’nin üyesi olduğu Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliğinde (ERRA) 2008 ve 2010 Genel Kurullarında üye ülkelerin temsilcileri tarafından yönetim kurulu üyesi seçilen Dönmez, 24 Aralık 2015’te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı.

İngilizce bilen Dönmez, evli ve 3 çocuk babasıdır.Yorumlar

 1. Avatar sabri önder dedi ki:

  Yeni Türkiye’nin, yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez; Bakanlık müsteşarlığı dönemin başta Puis olmak üzere sektörle yakın teması olan birisi.
  Demem o ki; Geçiş döneminde kesilen İdari Para Cezaları konusunda bilgi sahibi ve yanılmıyorsam Müsteşarlığı dönemimde konunun çözüme kavuşturulması gayretleri ve sözleri var.
  “Gün ola, harman ola” sözü bu ola!
  Gün oldu!
  İnşa’ Allah armanı Sayın Bakandan samimiyetle bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 8:34 10 Temmuz 2018