GAS&POWER

EPDK’dan tüketiciler için ‘Enerji Rehberi’

AA

Elektrik abonesi olmak için ne yapmak gerekir? Evinde diyaliz makinesine bağımlı yaşayan tüketicilerin borçlarından ötürü elektriği kesilebilir mi? Akaryakıt istasyonu görevlisi arabanıza mazot yerine benzin koyarak aracınızın zarar görmesine sebep olduysa ne yapacaksınız?… EPDK tüketicilerin enerji alanında sahip olduğu hakları ve sorumlulukları daha iyi öğrenebilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Enerjide en temel hakları içeren ve EPDK uzmanlarının açıklamaları ile hazırlanan kısa videolara Kurumun resmi internet sitesinde bulunan “Enerji Rehberi”ne tıklayarak ulaşmak mümkün olacak.

Videolar izleyiciyi sıkmayacak biçimde, en kısa ve temel sorulara cevap veren bir içerikte hazırlandı. Bu içerikler mevzuatta değişiklik yapılması halinde güncellenerek yeniden kurum internet sayfasına yüklenecek. EPDK ve Enerji Uzmanları Derneği işbirliği ile hazırlanan videolara EPDK’nın resmi web sayfasının yanı sıra sosyal medya üzerinden ulaşmak da mümkün olacak.

Konuyu değerlendiren EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz:

“EPDK olarak 4 piyasaya yönelik (elektrik, doğal gaz, akaryakıt ve LPG) tüketici haklarının en iyi düzeyde bilinmesini istiyoruz. Vatandaşlarımız sahip oldukları hakları ve sorumlulukları layıkıyla bilirse mağduriyetlerin de önüne geçmiş oluruz. Bu amaçla enerjide vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konuları içeren kısa videolar hazırladık. Elektriğin hangi hallerde kesileceğinden, doğal gaz faturasını indirmenin yollarına, LPG’li araç alırken dikkat edilmesi gerekenlerden, akaryakıt bayinden alınan ürünlerin araçlarda arızaya sebep olması halinde yapılması gerekenlere kadar pek çok konuda uzmanlarımız gerekli açıklamaları yaptı. Amacımız 1-2 dakikalık bu videolarla mümkün olduğunca çok vatandaşımıza ulaşmak ve onları sıkmadan en temel enerji haklarını anlatabilmek… Malum sektörümüz dinamik bir sektör önümüzdeki dönemde ihtiyaç oldukça sitemize yenileri de eklenecek” dedi.

Galeri için tıklayınız…

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir