GAS&POWER

EPDK temmuz ayında 11 şirkete lisans verdi

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik ve petrol piyasalarında faaliyet gösterecek 11 şirkete lisans verildi.

EPDK’nin konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, elektrik piyasasında Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin Alaçatı RES’i, Tonya Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin Karaca Reg. ve HES’i, Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Göltaş Atık Isı Santrali, Deniz Elektrik Üretim Ltd. Şti.’nin Kazankaya Reg. ve İncesu HES’i, Emirgül Elektrik Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Hastarla HES’i, Kovanlık Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş.’nin Kovanlık Reg. ve HES’i, Erkar Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi’nin Erkar Enerji Üretim Tesisi, 3S Kale Enerji Üretim Anonim Şirketi’nin 3S Kale Jes-1’i, Güres Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin Güres Biyokütle Enerji Santrali’ne üretim lisansı tahsis edildi. Elektrik Üretim Anonim Şirketi ayrıca tedarik lisansı verildi.

Van Elektrik Üretim San. Ve Tic. A.Ş.’nin Çayaşan HES’i, Bosen Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Doğal gaz yakıtlı üretim lisansı sona erdirildi. Ana Enerji Elektrik Toptan Satış Anonim Şirketi, Sönmez Enerji Elektrik Toptan Ticaret Anonim Şirketi, Altes Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi, Ekodaş Elektrik İthalat İhracat ve Toptan Satış Anonim Şirketi, Bara Enerji Toptan Ticaret Anonim Şirketi’nin tedarik lisansına son verildi.

Doğal gaz piyasasında Kaçmazlar Lojistik Petrol İnşaat Alternatif Yakıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin doğal gaz iletim (LNG) lisansı ve Foinavon Energy Inc.’in doğal gaz toptan satış lisansı kurul kararı ile sona erdirildi.

Petrol piyasasında Harzem Enerji ve Geri Dönüşüm Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne 10 yıl süreli madeni yağ lisansı tahsis edildi. SFS Petrokimya Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Mis Petrokimya Gıda Nakliyat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin madeni yağ lisansı sona erdirildi. Doğu Akdeniz Petrokimya ve Rafineri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin rafinerici lisansı, Biodizel Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin ise işleme (biodizel) lisansına son verildi.

LPG piyasasında da 1 şirketin lisansına yeniden geçerlilik kazandırıldı.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 10:41 10 Ağustos 2018