GAS&POWER

EPDK mart ayı lisans kararlarını açıkladı

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK), mart ayında petrol piyasasında 7 lisans verirken, 5 lisansı sona erdirdi. Elektrik piyasasında 9 lisans verirken, 3 lisansı sona erdirdi. Ayrıca 2 lisans ise yeniden yürürlük kazandı. Toplamda 16 lisans verirken, 8 lisans sona erdirdi.

EPDK’nın konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı yayımlandı.

Buna göre, elektrik piyasasında, Menzelet KılavuzluElektrik Üretimi A.Ş.’nin Kılavuzlu HES’i ile Menzelet HES’i, Lodos Karaburun Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin Karaburun RES’i, Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’nün Gönen HES’i, Akça Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu Anonim Şirketi’nin Baklacı JES’i, DentaşContainerboard KağıtSanayi ve Ticaret A.Ş, Volta Yeşil Enerji Üretim Ltd. Şti.’nin Oylum III Reg. ve HES’i, AGE Enerji Üretim A.Ş’nin Pınar HES’i, Nuh Çimento Sanayi A.Ş.’nin Bangal Reg. ve Kuşluk HES’i lisans verildi.

Mercan Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin Tagar HES’i, Kanalet İnşaat Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Yenicekent HES’i ve Yüksel Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi’ne tedarik lisansı iptal edildi.

Ayrıca, İlimsu I-II Barajı ve HES” projesi için Baydar Elektrik Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne ve Rıdvan Reg. ve HES” projesi için Cebecikent Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne verilen iptal kararının geri alınması nedeniyle üretim lisansları yeniden yürürlüğe girdi.

Petrol piyasasında, Norm Gaz Petrol Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ne 15 yıl süreli dağıtıcı lisansı verildi. Xenol Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Blue Geri Dönüşüm Petrol Ürünleri Kimya Nakliyat Turizm Organizasyon İthalat İhracat Limited Şirketi, Ars Kimya Atık Madeni Yağ Geri Dönüşüm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, An-Ka Petrol Nakliyat Gıda Turizm İnşaat İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Öz-Mobil Madeni Yağlar Üretim Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne 10 yıl süreli madeni yağ lisansı tahsis edildi. International Group For Alternatif Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 15 yıl süreli işleme (atıktan akaryakıt üretimi) lisansı verildi.

Erke Kimyevi Maddeler Petrol Ürünleri İthalat İhracat ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Green Chemicals Kimyasal Maddeler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Olg Petrol Ürünleri Gıda İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin madeni yağ lisansı sona erdirildi. Denge Petrol Sanayi ve Ticaret İthalat İhracat Pazarlama Limited Şirketi ve GS Petrol Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi’nin depolama lisansına son verildi.

 

 

 

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir