GAS&POWER

EPDK-EUD iş birliği ile enerji eğitimleri sürüyor

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Enerji Uzmanları Derneği (EUD) iş birliğinde gerçekleştirilen eğitimler, sektörel gelişime katkı sağlamaya devam ediyor.

EPDK düzenlemeleri doğrultusunda hazırlanan kapsamlı eğitim programlarının hedefi, enerji sektörünün ve paydaşlarının bilinçlendirilmesi ve hızla gelişen enerji piyasalarının ihtiyaçlarına cevap verilebilmesini sağlamak.

Bu kapsamda, EUD tarafından piyasadaki son gelişmeler ile mevzuat ve uygulamadaki değişiklikler doğrultusunda sanayinin önemli bir parçasını oluşturan organize sanayi bölgeleri (OSB) için son kaynak tarifeleri başta olmak üzere kapsamlı bir eğitim programı hazırlandı.

13-14 Nisan 2018 tarihlerinde (ve talep olması halinde 20-21 Nisan tarihlerinde) Ankara’da düzenlenecek bu programda tarifelerin yanı sıra organize sanayi bölgelerinin elektrik piyasası faaliyetlerine ilişkin meri mevzuatın anlatılması planlanıyor.

Diğer yandan doğal gaz piyasasına ve özellikle doğal gaz dağıtım şirketlerine yönelik olarak yine 13-14 Nisan 2018 tarihlerinde (ve talep olması halinde 20-21 Nisan tarihlerinde) doğal gaz tarifelerine yönelik eğitim düzenlenmesi öngörülüyor.

Bu kapsamda doğal gaz dağıtım tarifeleri, doğal gaz dağıtım şirketleri için tarife hesaplama usul ve esasları, işletme giderleri ve hesap planı, yatırım usul esasları, doğal gaz piyasası dağıtım ve müşteri hizmetlerine ilişkin yürürlükte olan mevzuat ile doğal gaz şirketleri için finansal risk analizinin anlatılması planlanıyor.

Yine eğitimler kapsamında katılımcılardan gelen sorular da eğitimleri verecek olan, alanında yetişmiş ve tecrübeli EPDK Enerji Uzmanları tarafından yanıtlanacak.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir