GAS&POWER

EPDK ağustosta 8 şirkete lisans verdi

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından ağustos ayında doğalgaz, petrol ve elektrik piyasalarında faaliyet gösterecek 8 şirkete lisans verilirken, farklı piyasalardaki 13 şirketin lisansı ise sona erdirildi.

EPDK’nin konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, doğalgaz piyasasında Ugr Perakende Enerji Satış ve Ticaret Anonim Şirketi’nin doğalgaz ithalat (spot LNG) lisansı verilirken, Park Place Petrol Arama ve Üretim Anonim Şirketi’nin doğalgaz toptan satış lisansı ve Kıta Ulaştırma Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi’nin doğalgaz iletim (LNG) lisansına son verildi.

Petrol piyasasında Eskon Petrol Ürünleri Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin madeni yağ lisansı ve KRC Akaryakıt Dağıtım Dış Ticaret Anonim Şirketi’nin dağıtıcı lisansı verildi. Tempo Petrol Ürünleri Madeni Yağlar Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, AN-KA Petrol Nakliyat Gıda Turizm İnşaat İhracat İthalat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Blue Geri Dönüşüm Petrol Ürünleri Kimya Nakliyat Turizm Organizasyon İthalat İhracat Limited Şirketi, Beykaya İnşaat Petrol Ürünleri Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Ayt Petrol Ürünleri Hafriyat Nakliyat Turizm ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin madeni yağ ve TP Petrol Dağıtım Anonim Şirketi’nin depolama lisansı sona erdirildi.

Elektrik piyasasında ise Asmar Elektrik Üretim San. veTic. A.Ş., PSİ Güneş Enerjisi Elektrik Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi, Çelikler Sultanhisar Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş., Kipaş Mensucat İşletmeleri Anonim Şirketi ve Göktaş HES Elektrik Üretim A.Ş.’nin üretim lisansı verilirken, Yeni Adana İmar İnşaat Ticaret A.Ş.’nin Batı Atıksu ve Doğu Atıksu, Ağaoğlu Enerji Üretim A.Ş. ve Gülkar Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin üretim lisansı iptal edildi.

LPG piyasasında da İpragaz Anonim Şirketi’nin LPG depolama lisansı ile Uzmangaz Gaz Dağıtım Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin LPG dağıtıcı lisansı sonlandırıldı.

Ayrıca, bir şirketin Kaynar Hidroelektrik Santrali (HES) projesi için verilen üretim lisansının iptal edilmesine ilişkin alınan kurul kararının geri alınmasına ve projenin tümüyle iptaline karar verildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 9:35 19 Eylül 2018