GAS&POWER

Enerjisa Üretim ‘Üretimin Genç Enerjisi’ toplantısını gerçekleştirdi

AA

 

Enerjisa Üretim, gençlere bilgi birikimini aktarmak ve onların fikirlerini sektöre kazandırmak amacıyla ‘Üretimin Genç Enerjisi’ programı ile Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi ile iş birlikleri gerçekleştirdi. İş birlikleri kapsamında bir kapanış toplantısı gerçekleştirerek, iş birlikleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 Enerjisa Üretim, bilginin ve deneyimin gerçek rekabet avantajı yarattığına olan inancı ile sürekli gelişimi destekliyor. Bu doğrultuda, üniversitelerle iş birlikleri gerçekleştirerek ekiplerinin deneyim ve tecrübelerini üniversite öğrencileri ile paylaşıyor. Enerjisa Üretim, okulların kapanması ile birlikte, Enerjisa Üretim CEO’su Armanç Ekinci ve Enerjisa Üretim İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet R. Kumbasar ev sahipliğinde, iş birliği geliştirdiği üniversitelerin öğrenci ve öğretim görevlilerinin katıldığı bir kapanış toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda hem yıl boyunca gerçekleştirilen dersler ve projeler hakkında değerlendirmeler yapıldı hem de gelecek dönem için projeler geliştirildi.

İŞ BİRLİKLERİ KAPSAMINDA GENÇ MÜHENDİSLER TECRÜBE EDİNDİ

Enerjisa Üretim iş birlikleri kapsamında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencileri ile bir sene süren proje dersi gerçekleştirdi. Proje kapsamında Enerjisa Üretim’in yöneticileri tarafından enerji sektörü ile ilgili seminerler verildi ve ‘Doğançay Regülatörü’ üzerine teknik bir proje yürütüldü. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında da, ‘Yakıt Kimyası ve Teknolojisi’ lisans seçimli dersi, Enerjisa Üretim’in yöneticileri eşgüdümünde verildi ve ayrıca Türkiye’nin en verimli doğal gaz çevrim santrali olan Bandırma Santrali’ne saha ziyareti yapıldı. Sabancı Üniversitesi ise Bilgisayar, Endüstri ve Mekatronik Mühendisliği öğrencileriyle ‘Sanayi Odaklı Projeler’ öğrenciler ve yöneticiler beraber çalışarak sinerji gerçekleştirildi. Bu iş birliği kapsamında ‘Vibrasyon Analizi ve Problem Çıkış Noktası Tahmini’ ve ‘Rüzgar Türbinleri Performans ve Verimlilik Analizi’ projeleri gerçekleştirildi.

Sanayi – Üniversite iş birlikleri kapsamında genç mühendisler hem Enerjisa Üretim’in uzun yıllardır biriktirmiş olduğu deneyim ve tecrübelerinden faydalandı hem de saha ziyaretleri ile yerinde öğrenim gerçekleştirdi.

 

“İŞ BİRLİKLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Enerjisa Üretim’in İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet R. Kumbasar konu ile ilgili olarak; “Türkiye’nin lider elektrik üretim şirketi olarak amacımız; bilgi birikimini sürekli geliştiren, standartları belirleyen ve sektörün geleceğine yön veren enerji şirketi olmak. Bu amaç doğrultusunda sürekli gelişimi destekliyor, yeni projeler geliştiriyor ve gerçekleştirdiğimiz iş birliklerimiz ile bilgi ve deneyimlerimizin transferi için adımlar atıyoruz. Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile gerçekleştirdiğimiz iş birliklerimizle de öğrenciler, Enerjisa Üretim’in uzun yıllardır biriktirmiş olduğu deneyim ve tecrübelerinden faydalanabildi. Öğrenciler aynı zamanda yıl içerisinde santrallerimizi ziyaret ederek teorik olarak öğrendikleri bilgileri yerinde görme fırsatı yakaladı. Bu eğitimler hem onlar için hem de ilerleyen yıllarda teknisyen veya mühendis olarak aramıza katılacak olmalarından dolayı sektörümüz için çok kıymetli. Gelecek dönemde de hem üniversiteler hem de faaliyet gösterdiğimiz bölgelerdeki teknik liseler ile iş birliklerimize devam edeceğiz” dedi.

 

Enerjisa Üretim, eğitim alanındaki iş birliklerine ‘Üretim’in Genç Enerjisi’ çatısı altında ilerleyen dönemlerde de geliştirerek devam etmeyi hedeflediğini duyurdu.

 



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir