GAS&POWER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda yeni dönem başladı

AA

Dün açıklanan kabineyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına getirilen Fatih Dönmez, Bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Berat Albayrak’tan devraldı.

Sibel ACAR-ANKARA/

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesine atanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez düzenlenen devir teslim görevi ile görevine resmen başladı.

“İNSANLARA BAĞLI OLMAYAN BİR SİTEM İNŞA ETTİK”

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan Albayrak yaptığı konuşmada, geçtiğimiz dönemde ardımızda kişilere bağlı kalmayan güçlü bir anayasa bıraktık dedi. Albayrak sözlerine “Daha büyük başarılara imza atacağımız güzel bir tören için bir aradayız. Bu zamana kadar devletin bekasıyla insanlara bağlı olmayan bir sitem inşa ettik. Bu sistemin bayrağını yeni bakanımızın daha ileriye taşıyacağından hiç şüphem yok. 2023 hedeflerimiz tarih tarih,  tek tek hazır. Ben Fatih Beye 2,5 yıllık çok yakın hasbi yol arkadaşlığı için teşekkür ediyorum” dedi.

“DEVLETTE BİR GÖREVE NASIL GİRDİĞİNİZ DEĞİL NASIL ÇIKTIĞINIZ ÖNEMLİDİR”

Görevi devralan Dönmez ise sözlerine “Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza beni bu göreve layık gördüğü için teşekkür ediyorum” diyerek başladı. Dönmez sözlerine şöyle devam etti:

“Devlette bir göreve nasıl girdiğiniz değil nasıl çıktığınız önemlidir. Bugüne kadar olan dönemde hamdolsun ki sıkıntıları ekip ruhuyla birlikte atlattık. Güneş ve rüzgarda dünya rekorlarına girecek ihalelere imza attık. Yeni anlayışla bakanlığımız, enerji teknolojisi ve sanayisiyle anılmaya başladı. İnşallah yeni döneme de yenilenmiş kurumlarımızla devam edeceğiz. Biz bakanımızdan çok şey öğrendik. Temposuna, çalışma hızına yetişmekte zorlandık. Bu arada form da tutmuş olduk. Kendisine tüm emekleri için canı gönülden teşekkür ederim.”

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir