GAS&POWER

Ciner’den kurumsal finansman rekoru

AA

Ciner grubu şirketlerinden We Soda Limited 1 Ağustos 2018 tarihinde 7 yıl vadeli 1 milyar 660 milyon dolar büyüklüğünde uluslararası sendikasyon kredisi sağladı.

Ciner grubu şirketlerinden We Soda Limited 1 Ağustos 2018 tarihinde 7 yıl vadeli 1 milyar 660 milyon dolar büyüklüğünde uluslararası sendikasyon kredisi sağladı. Bu anlaşma, Türkiye borçlanma piyasalarında son 5 yılda görülen en yüksek tutarlı kurumsal finansman anlaşması olarak tarihe geçti.

We Soda dünya klasmanında

Ciner Grup’un yüzde 100 iştiraki olan We Soda, dünyanın en büyük soda külü üreticisi konumunda yer alıyor. 7 milyon ton kurulu gücü ile Çin hariç yaklaşık yüzde 21 pazar payına sahip olduğu belirtildi. We Soda küresel ölçekte en düşük maliyet yapısı ile çalışan soda külü üreticisidir. Soda külünü doğal yollarla trona madeninden üretiyor.

Dünya devleri finanse ediyor

We Soda’nın sağlamış olduğu 1,660 milyar dolarlık krediyi sağlayan bankalar; Denizbank, Türkiye İş Bankası, Çin’in en büyük 5 bankasından biri olan Bank of China-Lüksemburg ve Amerikalı yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs’tan oluşuyor.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #
Son güncelleme: 15:18 3 Ağustos 2018