GAS&POWER

“Blockchain” ve “Enerjide Dijitalleşme” ISTRADE 2018’de tartışılacak

AA

9-10 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Raffles Otel’de gerçekleştirilecek olan 3. Enerji Ticareti ve Tedariki Zirvesi ISTRADE 2018’de, Enerjide Dijitalleşme ve Blockchain tüm yönleri ile önde gelen üst düzey isimler ve uzmanlar tarafından tartışılacak.

Enerjide dijitalleşmenin etkileri konuşulacak

“Enerjide Dijitalleşme” başlıklı oturumda enerjide dijitalleşme ve enerji ticaretine etkileri Energy Pool Türkiye Genel Müdürü Alper Uğural, TATA Consultancy İş Geliştirme Başkanı Filipe Mota da Silva, SolarCoin Kurucu Ortağı Francois Sonnet ve Panasonic US Tepe Yönetici Hakan Köstepen tarafından tüm yönleri ile masaya yatırılacak.
Blockchain enerji ticaretinde neleri değiştirecek.

Zirve’de ele alınacak en önemli konulardan birisi olan Blockchain ise enerji ticaretine ve sektöre etkileri başta olmak üzere hukuki ve teknik boyutları da dahil olmak üzere tüm yönleriyle ele alınacak.

“ETD İstanbul Traders Meeting” oturumunda, EFET Yönetim Kurulu Üyesi ve AB İrtibat Ofisi Direktörü Dr. Jan Haizmann, EÜD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Aşık, Aksa Enerji Enerji Ticaret Yönetmeni Can Arslan ve Volt Enerji-A Plus Yönetici Ortağı Önder Akar derinlemesine tartışacak.

Dijtialleşme petrol ticaretini nasıl etkileyecek

Dünya üzerinde en çok ticareti yapılan emtia olan petrolün artan dijitalleşme ile ticaretinde yaşanacak değişimlerin etkileri ise“Petrol Piyasalarında Ticaret ve Dijitalleşme” başlıklı oturumda ele alınacak. Oturumda Forbes Finans & Enerji Editörü ve Petrol Piyasası Analisti Gaurav Sharma, EnerStrat Consulting Direktörü Ashutosh Shastri ile Thomson Reuters Avrupa ve Afrika Petrol Araştırma Müdürü Serkan Şahin dijitalleşmenin uluslararası petrol ticaretine etkilerini analiz edecek.

Yeni başlayanlar ve merak edenler için “blockchain 101”

Bitcoinle giderek popüler hale gelmesiyle birlikte birçok kişinin merak ettiği ve ilgisini çeken Blockchain’e giriş workshop’ı ise Aksa Enerji Enerji Ticaret Yönetmeni Can Arslan ve Sanko Enerji Risk & Operasyon uzmanı Kaan Kaymak tarafından anlatılacak. “Blockchain 101” başlıklı workshopta Blockchain yeni başlayanlar ve merak edenler için anlatılacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir