GAS&POWER

Başkan Yılmaz: “Sektör, problem çıkaran tarafların üstüne gitmeli”

AA

Sibel ACAR-ANKARA

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz Akaryakıt Sektör Çalıştayı’nda, sektöre sorunları önce kendi aralarında çözme çağrısında bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde, TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi koordinasyonunda gerçekleştirilen Akaryakıt Sektör Çalıştayı, sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

Ankara’da gerçekleştirilen toplantıya başta EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz ve TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Üyesi Sanayi Meclisi Başkanı Ahmet Erdem olmak üzere tüm paydaşlar katılım sağladı.

‘Tüm sorunları biliyoruz’

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz özel sektör ve kamu deneyiminden dolayı sektörün tüm sorunlarına hakim olduklarını söyleyerek sektörün bu konuda içinin rahat olmasını isteyerek konuşmasına başladı. Sorunlara sektör olarak da çözüm aranmasına dikkati çeken Yılmaz konuşmasına; “ Sektörün, problem çıkaran tarafların da üstüne gitmesini tavsiye ediyorum. Sektörde az kazanımları paylaşamama durumu var.  Öncelikle bu sorunların kendi aramızda çözülmesi gerekiyor. EPDK bunların yeri değil” diye devam etti.

‘Türkiye’de kaçak akaryakıt oranı sıfır’

Sorunların ötesinde Türkiye’deki akaryakıt sektörünün çok iyi yerlerde olduğunun altını çizen Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti:  “Türkiye’deki akaryakıt sektörünün nereye geldiğini iyi biliyoruz. Bugün o sorunların hiç birini konuşmuyoruz. Türkiye’de kaçak akaryakıt oranının ‘Sıfır’ olduğunu iddia ediyorum. Bu sektördeki belli volümün altında satış yapanların sektörde kalmaması gerekiyor. Bazı problemleri kendi aramızdakileri çözmemiz, paylaşımı adil yapmamız lazım. Sıkıntıları birlikte omuzlarsak sıkıntıların ömrü az olur. Biz bugünkü gibi toplantılara açığız. Bugün burada dertlerinizi dinleyeceğiz. Birbirimizi üzmeden yol alacağız.”

TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Üyesi Sanayi Meclisi Başkanı Ahmet Erdem ise düzenlenen çalıştayın fırsatları yakalamak için olduğunu belirtti.

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 13:20 3 Ekim 2018