GAS&POWER

9. Boğaziçi Zirvesi bugün başladı

AA

UİP tarafından T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen 9. Boğaziçi Zirvesi, 80 ülkeden devlet başkanı, başbakan, bakanlar ve iş dünyasından isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

Uluslararası İş Birliği Platformu tarafından gerçekleşen 9. Boğaziçi Zirvesi; Ürdün, Polonya, Malezya, Türkiye, Çeçenistan, Kuveyt, Azerbaycan ülkelerinden başkanların yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Bu sene 26-28 Kasım’da İstanbul Four Seasons Hotel’de düzenlenen zirvesinin ana teması ise “Barışın Sürdürülebilmesi ve Herkes İçin Kalkınma” oldu.

Dünyanın takip etmesi gereken konuların işlendiği zirvede birçok konu gündemde tutuluyor.

Kendi petrol ve enerjimizi üreten bir ülke değiliz buna göre yaşamalıyız diyen İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu, “Türkiye havacılık sektöründe ciddi bir büyüme gerçekleştirdi” dedi.  Türkiye’nin mega projeler konusunda ki başarısı hakkında Samsunlu “Kamu Özel sektör iş birliğinde birbirine karşı olumlu olarak başarı elde edildi. Kamu verimli olabilmek için özel sektöre görüşlerini sunuyor. Bu başarı ile büyük projeler hayata geçebiliyor” ifadelerini kullandı.

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 15:42 26 Kasım 2018