GAS&POWER

AA

Türkiye enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin sekizincisi bu yıl 10 -11 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort Otel’de düzenlenecek.

ENERJİ GÜNDEMİNİ BELİRLEYECEK

Zirve’de enerji piyasalarında yaşanan dönüşüm sürecinin Türkiye ve global enerji piyasalarına etkileri, gelecek trendleri, Türkiye enerji piyasalarının bu süreçteki beklenti ve gereksinimleri, dijitalleşmenin sektörde yarattığı değişimler, enerji finansman koşullarındaki değişim, yenilenebilir enerji dönüşümü ile Ortadoğu bölgesinde enerji jeopolitiği tüm boyutları ile tartışılacak.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Enerji  Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) destekleriyle yapılmakta olan Zirve’de enerji piyasalarında yaşanan dönüşüm sürecinin Türkiye ve global enerji piyasalarına etkileri, gelecek trendleri, Türkiye enerji piyasalarının bu süreçteki beklenti ve gereksinimleri, enerji sektöründe her geçen gün giderek artan dijitalleşmenin sektörde yarattığı değişimler, enerji finansman koşullarındaki değişim, yenilenebilir enerji dönüşümü ile Türkiye’yi yakından ilgilendiren Orta Doğu bölgesinde enerji jeopolitiği tüm boyutları ile tartışılacak.

ENERJİNİN ZİRVESİ ANTALYA’DA BULUŞACAK

Sekizincisi bu yıl Antalya’da düzenlenecek Türkiye Enerji Zirvesi, kamu ve özel sektörden birçok ziyaretçiyi ağırlayacak. Her yıl farklı bir şehirde gerçekleştirilen Zirve’ye daha önce sırasıyla Ankara, Kayseri, Trabzon, Gaziantep,  Konya ve Adana illeri evsahipliği yapmıştı.

Oturumlarda tartışılacak konulardan bazıları:

 • Doğu Akdeniz Enerji Jeopolitiği
 • Ortadoğu Enerji Jeopolitiği
 • Nükleer Enerji
 • Doğal Gaz ve Elektrik Piyasaları
 • Akaryakıt ve LPG Piyasaları
 • Yenilenebilir Enerji
 • Enerji Finansmanı
 • Enerji Sektöründe Dijitalleşme
 • Su Kaynaklarının Enerjide Sürdürülebilirliği ve Yeni Uygulamalar
 • Enerji Sektöründe Start Up’lar ve Yatırımcılar


Yorumlar

 1. Avatar Sabri Önder dedi ki:

  2006 Yılında kesilen (adil olmayan, caydırıcı değil; öldürücü) İdari Para Cezalarının affını ya da tecilini bekliyoruz.
  Aynı suça (LİSANSIZ FALİYETTE BULUNMAK); Petrol Piyasasında 54.000.- lira, LPG Piyasasında 220.000.-TL. … Neden!?
  İhtar ve savunma hakkı olmadan bu kadar yüksek ceza kesilir mi!?
  Kaçakçılık, hileli yakıt gibi yüz kızartıcı suçlar dışında, idari işlemlerden dolayı kesilen bu cezalar af ya da tecil edilmeli ve yaşanan mağduriyet giderilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 13:56 23 Ağustos 2017