Elektrik

UEDAŞ’tan Uludağ’da zorlu mesai

AA

UEDAŞ ekipleri, kış mevsiminin gözde turizm merkezlerinden Uludağ’da kesintisiz elektrik enerjisi için çalışmalarını aralıksız sürüyor.

Limak Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), Türkiye’nin en önemli kış turizmi ve kayak merkezlerinden olan Uludağ’da olumsuz hava koşullarından kaynaklanan arıza ve kesintileri önlemek için zorlu bir mesai yapıyor. Arıza, onarım ve bakım çalışmalarını artırarak zorlu kış koşullarına karşı yoğun bir çalışma yürüten UEDAŞ ekipleri, bölgede 7/24 esasıyla hizmet veriyor. Arıza merkezlerine gelen bildirimlerle anında harekete geçen ekipler, arazi araçları ve sepetli araçlarla engebeli bölgelere ulaşımı sağlarken, araçların yetemediği yerde yaya ilerleyerek noktaya ulaşıyor.

Kar kalınlığının 1 metrenin altına düşmediği Uludağ’ı, UEDAŞ’ın en sert bölgelerinden biri olarak nitelendiren Osmangazi İşletme Müdürü Emir İrgören, “Kış turizminde ülkemiz ve şehrimizin gözde yerlerinden olan Uludağ’da, UEDAŞ olarak enerji kesintilerine müdahale ve olası arızaları önlemek için 7/24 esasıyla hizmet vermekteyiz. Bölgede bulunan ve kışın yüzde yüz doluluk oranına ulaşan işletmelerimize kaliteli hizmet verme noktasında enerji arz güvenliğini önemsiyor ve bu bilinçle çalışıyoruz. Uludağ’ın enerji dağıtım şebekesini uzaktan izleme ve yine uzaktan müdahaleye imkan sağlayan teknolojik altyapımız mevcuttur. Bu yapıyla olası arızalara daha kolay ve süratli müdahale edebilmekteyiz. Ekiplerimiz rutin kontrollerini termal kamera ve izolasyon test cihazlarıyla yapmakta ve olası arıza noktalarını önceden tespit ederek önceden önleme adına müdahalelerini yapmaktadırlar” diye açıkladı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #
Son güncelleme: 14:11 10 Ocak 2020