Elektrik

UEDAŞ’tan iş güvenliği “farkındalığı”

AA

UEDAŞ’ın sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirdiği Trafolar Konuşuyor projesiyle Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışanları iş sağlığı ve güvenliği konusunda uyarıyor.

 

Limak Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), “Trafolar Konuşuyor” projesi kapsamında iş kazalarının önüne geçmek için adım attı.

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde (DOSAB) bulunan trafo duvarına iş sağlığı ile güvenliği konusunda bilinçlendirme mesajını grafiti olarak uygulatan şirket, trafo duvarlarına “Riski Alma Önlem Al” mesajını yazdırdı. Mesajın yanında baret, gözlük gibi iş güvenliği için gerekli malzemeleri de çizdiren UEDAŞ, iş güvenliği konusunda önlem alınması çağrısında bulundu.

UEDAŞ’ın hizmet bölgeleri olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da sürdürülen proje kapsamında, “Engel Sen Olma”, “Emniyet Kemeri Hayata Bağlar”, “Kadına şiddete, dur de” bilgilendirme yazıları trafolara grafiti şeklinde yazıldı. Ayrıca sağlıklı yaşam ve bağımlılık konularını içeren uyarı ve bilinçlendirme yazıları da trafolara grafiti sanatçıları tarafından işlendi. Çanakkale ve Yalova’da belirlenen 30 trafoda boyama çalışması yapılırken, Bursa’da kadına şiddet, trafik kuralları, engelli haklarıyla ilgili 4 trafoda uygulamalar yapıldı. UEDAŞ’ın hizmet bölgesinde çalışmaları devam eden projenin çeşitli kurumların da desteğiyle ulusal çapta yaygınlaştırılması planlanıyor.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir