Elektrik

UEDAŞ’tan doğal yaşama saygı örneği

AA

Limak Enerji Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ), doğal yaşama karşı büyük bir duyarlılık örneği sergiledi.

UEDAŞ’ın hizmet bölgelerinden olan Balıkesir, yıllardır Avrupa’dan Afrika’ya göç eden binlerce leyleğe ev sahipliği yapıyor. Bu yıl da göç halinde olan leylekler Balıkesir’in Sındırgı ilçesindeki Pelitören, Karacalar ile Derecikören mahallelerinde yer alan elektrik direklerinde konaklamalarını gerçekleştirdi.

LEYLEKLER İÇİN ELEKTRİK ARZI KONTROLLÜ OLARAK DURDURULDU

Doğal yaşama saygı ve leyleklerin zarar görmemesi adına UEDAŞ, söz konusu bölgelerdeki enerji arzını kontrollü şekilde durdurdu. Leylek göçü tamamlanana kadar süren ve Kurban bayramı nedeniyle de vatandaşların mağduriyet yaşamaması için düzenlenen planlı kesintilerini gerçekleştiren UEDAŞ, leyleklerin bölgeden sağlıklı şekilde ayrılmasını sağladı.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yaptığı açıklamada, “Doğal yaşama saygı Sındırgı’da faaliyet gösteren bütün kurumlarda var. UEDAŞ yetkilileri doğal yaşama saygısını göstererek bayram demeden sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü. Leyleklerin de zarar görmemesini sağlayarak uzun uğraşlar sonucu elektriği verdi” diye konuştu.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir