Elektrik

UEDAŞ bin öğrencinin içini ısıttı

AA

Güney Marmara Bölgesi’nde elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, beş yıldır Millî Eğitim Bakanlığı ile beraber yürüttüğü “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında bu yıl kırsal kesimde yaşayan bin ihtiyaç sahibi öğrencinin kışlık kıyafet ihtiyaçlarını karşıladı.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çanakkale Yolindi ve Karacaören’deki okullarda eğitim-öğretim gören 236 öğrenciye kışlık kıyafet hediye ederek, projenin bu yılki ayağını tamamladı. Yolindi köyü ilkokulunda gerçekleştirilen projenin kapanış programına, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, UEDAŞ Biga İşletme Müdürü Sami Kösehaliloğlu, Çanakkale Karacaören İlkokulu’ndaki programa ise UEDAŞ Çanakkale İşletme Müdürü Gökay Fatih Danacı katıldı. Her iki programa UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce de eşlik etti.

BİN ÖĞRENCİYE ULAŞILDI

“Kardeşim Üşümesin” Projesi ile UEDAŞ’ın hizmet bölgeleri olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda kışlık kıyafet yardımı gerçekleştirdi. İnegöl Kurşunlu İlkokulu’nda, 23 Kasım 2017 tarihinde başlayan proje kapsamında Bursa’da 277, Balıkesir’de 382, Çanakkale’de 236, Yalova’da 105 öğrenci olmak üzere toplamda 1000 öğrenciye mont, atkı, bere, eldiven yardımı yapıldı.

Bursa merkez olmak üzere Çanakkale, Balıkesir ve Yalova’da hizmet veren UEDAŞ, teknik işlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da öne çıkıyor. Bu kapsamda gerçekleştirdiği uzun süreli ve sürdürülebilir projelerle toplumsal gelişime katkıda bulunmayı hedefliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir