Elektrik

UEDAŞ 2020 için 390 milyon TL’lik yatırıma hazırlanıyor

AA

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova olmak üzere 4 ilde 57 ilçede 3 milyon 100 bin aboneye hizmet veren  Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ)), 2020 yılı için 390 milyon TL’lik yatırıma hazırlandığını açıkladı.

Limak Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, gerek yatırım çalışmaları gerekse AR GE ve inovasyon çalışmaları ile saha çalışmalarına hız kazandırırken müşteri memnuniyetini de üst noktalara taşımayı hedefliyor. Güney Marmara’da yıllık ortalama 12 milyar KW/saat enerji dağıtımı sağladıklarını açıklayan UEDAŞ Genel Müdür Gökay Fatih Danacı, 2020 yılı için planladıkları 390 milyon TL’lik yatırımla müşteri memnuniyetini artırmaya ve teknolojik altyapıyı güçlendirmeye odaklanacaklarını söyledi.

Toplam abone sayısının 3 milyon 100 bine ulaştığını belirten Gökay Fatih Danacı bu noktada yatırım istikrarına dikkat çekerek, “2019 yılı için planlanan yatırım başta olmak üzere diğer çalışmalarımızı tamamlayarak verimli bir yılı geride bıraktık. 2020 yılında da yatırımlarımızda hız kesmeyeceğiz. Güney Marmara’nın sürekli gelişen ve büyüyen bir bölge olarak sanayi, tarım ve turizmin bir modeli olduğunu görüyoruz.  Ekonomisinin yanı sıra nüfusuyla da büyüme gösteriyor. Bizler de müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir şirket olarak 2020 yılında da teknolojik ve altyapıya yönelik yatırım çalışmalarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir