Elektrik

Türkiye Mükemmellik Ödülü ÇEDAŞ’ın oldu

AA

Elektrik dağıtım sektöründen ÇEDAŞ, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Türkiye Mükemmellik Ödülü’nün sahibi oldu. KalDer tarafından düzenlenen 27. Kalite Kongresi’ndeki EFQM Türkiye Mükemmellik Ödülü töreninde konuşan ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, “Bundan sonraki hedefimiz EFQM Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü ve EFQM Avrupa Kalite Ödülü’nü alabilmek” dedi.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü alan ilk elektrik dağıtım şirketi oldu. Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından kaliteyi Türkiye çapında yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan Ulusal Kalite Hareketi’ne katılan ve 2017 yılında ‘Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız’ belgesinin sahibi olan ÇEDAŞ, bayrağı bir adım daha yukarı taşıdı. ÇEDAŞ, “Sürdürülebilir Ortak Gelecek” temasıyla KalDer tarafından düzenlenen 27. Kalite Kongresi’nde EFQM Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü lâyık görüldü.

Yeni hedef Avrupa Kalite Ödülü

Ödül töreninde söz alan ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, bundan sonraki süreçte de EFQM Mükemmellik Modelini uygulayarak iş süreçlerini ve kurumsal yönetimlerini geliştirmeye devam edeceklerini belirterek “Paydaş ve çalışanlarımızla çevreye ve doğaya değer kattığımız iyi uygulamalarımızla sektöre ulusal kalite konusunda öncülük etmekten büyük gurur duyuyoruz. EFQM Mükemmellik Modeli’nin ülkemizdeki yayılması ve gelişimini sağlayan KalDer’e, kuruluşumuzu ödüle layık gören saygıdeğer jüri üyelerine, kongrenin gerçekleşmesinde emeği olan tüm çalışanlara, destekleri ile bizi motive eden hissedarlarımıza ve bu denli önemli bir kongrede ödül almamıza vesile olan, kuruluşumuza bu onuru yaşatan değerli çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca şirketimizin ulusal kalite hareketine katılımı ve kuruluşumuzda EFQM Mükemmellik Modeli bilincinin yaygınlaştırılması aşamasında emeği geçen eski genel müdürümüze de ‘mükemmellik yolunda’ attığı adımlar için buradan şükranlarımı iletiyorum” dedi.

ÇEDAŞ ailesi olarak çıktıkları mükemmellik yolcuğuna anlamlı bir virgül koyduklarını ifade eden Kıvılcım, “Daha büyük hedeflere ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bizim için kalite yolculuğu bitmedi, bitmeyecek. Bundan sonra hedefimiz EFQM Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü ve EFQM Avrupa Kalite Ödülü’nü alabilmek. Bu yönde çalışmalarımıza şimdiden başladık” değerlendirmesinde bulundu.

Mart 2018’de başvuru yapıldı

Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) adına Türkiye’de faaliyet gösteren Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile Temmuz 2017’de iyi niyet bildirgesi imzalayarak Ulusal Kalite Hareketi’ne dâhil olan ÇEDAŞ, EFQM Mükemmellik Modelini stratejik yönetim biçimi olarak rehber edindi. “EFQM Mükemmellikte Tanıma Programı” kapsamındaki “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik” belgesi almak için KalDer’e başvuruda bulunan ÇEDAŞ, Ağustos 2017’de bağımsız denetçiler tarafından yapılan dış değerlendirmeler sonrasında “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız” belgesini aldı.

Mükemmellik modelini kurumsal süreçlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için yönetim biçimi olarak uygulamaya devam eden ÇEDAŞ, Mart 2018’de Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü almak için KalDer’e başvuruda bulundu. Haziran 2018’de başvuru dokümanlarını gönderen ÇEDAŞ, Ekim 2018 tarihinde KalDer bağımsız denetçileri tarafından yapılan dış değerlendirmeler sonucu 600 üzeri puan alarak finalist olan ÇEDAŞ, “EFQM Türkiye Mükemmellik Ödülü” almaya hak kazandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 16:52 14 Kasım 2018