Elektrik

TEİAŞ’ın mal ve hizmet alımları yönetmeliğinde değişiklik

AA

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) tarafından yaklaşık maliyet hazırlanmasının zorunlu olduğu ihalelerde, yaklaşık maliyet, teklifler okunduktan sonra, açık eksiltme yapılmasının gerekli olduğu durumlarda ise açık eksiltme yapıldıktan sonra açıklanacak.

TEİAŞ’ın, “Kamu İhale Kanunu Uyarınca Yapacağı Mal ve Hizmet Alımlarında Uygulanacak Esas ve Usullere Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, yönetmelikteki “Daire Başkanlıkları” ibaresi “Daire Başkanlıkları ve Müstakil Müdürlükler”, “İletim Tesis ve İşletme Grup” ibaresi “Bölge”, “Malzeme Yönetimi ve Ticaret Dairesi Başkanlığı” ibaresi de “Ticaret Dairesi Başkanlığı” olarak değiştirildi.

Ayrıca, yaklaşık maliyet hazırlanmasının zorunlu olduğu ihalelerde, yaklaşık maliyet, teklifler okunduktan sonra, açık eksiltme yapılmasının gerekli olduğu durumlarda ise açık eksiltme yapıldıktan sonra açıklanacak.

Pazarlık usulü ile yapılan ihalede ise yaklaşık maliyet son yazılı fiyat teklifleri okunduktan sonra, açık eksiltme yapılmasının gerekli olduğu durumlarda ise açık eksiltme yapıldıktan sonra açıklanacak. Bu aşamadan önce yaklaşık maliyet açıklanamayacak ve ilan edilemeyecek.

AABir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir