Elektrik

Şeffaflık Platformu’nda baraj verileri yayımlanmaya başladı

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 5629-17 sayılı Kurul Kararı ile enerji piyasalarında katılımcıların bilgiye zamanında, doğru ve eşit bir şekilde ulaşması, adil, sürdürülebilir ve öngörülebilir bir piyasa ortamının tesis edilmesi için EPİAŞ tarafından Şeffaflık Platformu işletilip ve geliştiriliyor.

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasalarına ilişkin verilerin yer aldığı platformda Üretim, İletim, Tüketim, Piyasalar, Doğal Gaz alanlarına ait veriler katılımcıların ve kamuoyunun kullanımına sunulup ve Kurul Kararına istinaden yeni veriler eklenmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Barajlar başlığı altında yer alacak Günlük Kot, Aktif Doluluk Oranı, Aktif Hacim, Günlük Hacim, Suyun Enerji Karşılığı ve Baraj Bilgileri platforma 30 Ekim 2018 tarihi itibariyle eklendi. İlgili verileri Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından günlük bazda EPİAŞ’a bildiriliyor. Veriler her gün saat 17:00 da nihai halini almaktadır ve veriler günlük olarak yayınlanacak olup geçmişe dönük veri temin edilemeyecek. İlgili veriyi platform üzerinden çeşitli dosya formatlarında temin edebilecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 9:17 5 Kasım 2018